Jak odnaučit psa dělat loužičky

0

Pejsek je domácí mazlíček, kterého si pořizuje drtivá většina z nás. Je to především z toho důvodu, že se jedná o milého člena domácnosti, kterého si zamiluje doslova každý. Jeho pořízení však není ten nejsnazší krok, který v životě uděláte. Je nutné si pořízení svého čtyřnohého přítele dobře promyslet. Pes si totiž vyžaduje skutečně velkou pozornost a když se mu jí nedostává, začíná divočet a projevují se u něj vlastnosti, které by raději měly zůstat utajeny. Pokud patříte k ostříleným majitelům, moc dobře víte, že to nejtěžší, s čím se musíte vypořádat, není naučení povelů „sedni“ nebo „lehni“, ale je to odnaučení dělat loužičky, což je to nejvíce zdlouhavé, co s pejskem zažijete.  

Když si pořídíme štěňátko, je dobré s naukou začít co nejdříve. Ne nadarmo se říká, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Pokud se rozhodnete svého pejska odnaučit dělat loužičky, je nutné s sebou vzít velkou spoustu trpělivosti, protože především o trpělivosti to celé je.  

Pejsek, ať už se jedná o sebevíc inteligentní plemeno, nemusí vždy za všech okolností pochopit, co od něj žádáte. Nikdy se nepodaří pejska hned na poprvé naučit základnímu povelu, že čůrat v domácnosti nesmí. Pejsek se nenaučí schopnosti ovládat svěrače za den. Bude to chtít hodně nervů a také hodně utřených loužiček, než konečně dozraje do toho stádia, že si sám bude říkat, kdy potřebuje vykonat potřebu.  

Každý majitel by měl mít stále na mysli, že žádné štěňátko si z něj nedělá legraci, že žádné štěně se neučí této schopnosti tak pomalu, jak se to mnohdy zdá. Pejsek dělá skutečně to, co je v jeho silách. Je velmi špatné se domnívat, že pejsci močí schválně. Mnohdy se v prostředí necítí tak dobře, jak by chtěli a měli, proto někdy močí více, než je obvyklé. Respektujte to a držte se několika našich rad, které vás dovedou k vysněnému cíli, a sice k naučení pejska ovládat svůj svěrač.  

Nezačínejte s novinami 

Mnozí lidé dělají to, že pejska učí čůrat na plenu nebo noviny. Je to však mýtus, který se pojí s učením pejska chodit močit. Když pejska naučíte chodit čůrat na noviny, počítejte s tím, že se naučí chodit čůrat na noviny, nikoli ven, což po něm budete následně požadovat. Učte ho už rovnou chodit ven, v budoucnu to oceníte a pejsek bude rád, že ho nebudete učit zase novým věcem.  

Netrestejte ho, když loužičku udělá 

Celá řada majitelů své domácí mazlíčky trestá, když udělají loužičku tam, kde nemají. Pejsek si však zafixuje jen místo, kde loužičku dělat nemá, neuvědomí si, že se zákaz vztahuje na celou domácnost. 

About Author

Leave A Reply