Omyly, kterými ubližujeme své kočce

0

Pokud si pořizujeme domácího mazlíčka, musíme být připraveni na každodenní péči, kterou mazlíček potřebuje a vyžaduje. Pokud není ve vašich silách se o něj každý den starat, raději si ho nepořizujte. Přece jen domácí mazlíčkové jsou tvorové, jejichž péče se nesmí odbýt, jinak se budou cítit nešťastní a v depresi. Zejména u kočičích domácích mazlíčků se dopouštíme mnoha chyb, kterým kočkám velmi ubližujeme. Bohužel mnozí majitelé koček ani nevědí, že se nějakých chyb dopouští. Přinášíme vám seznam omylů, kterých se musíme vyvarovat.  

Kočky se už dávno neřadí mezi mazlíčky, které si pořizují jenom ženy, jimž chybí mužská společnost. Jsou čím dál častějšími členy domácností. Pokud se i ve vaše domácnosti kočka nachází, pečujte o ní se vší láskou a úctou. A vyvarujte se omylům, které sepisujeme níže.  

1) Kočka potřebuje mléko 

To, že kočky ke svému životu potřebují mléko, je jen omyl, který se nám vryl do paměti díky pohádkám, jež nám četli rodiče, když jsme byli malí. Kočky skutečně nepotřebují mléko, dokonce se jedná o cosi, co kočka nedokáže strávit. Právě mléko je důvodem, proč kočka trpí průjmy.  

2) Kočka může jíst kosti 

Mnozí majitelé kočičích čtyřnohých přátel jsou toho názoru, že drobné kostičky kočce nevadí, dokonce jí svědčí. Jenže opak je pravdou. Kočka si může během pojídání kostí poranit tlusté střevo. Kosti také bývají důvodem, proč kočka trpí zácpou nebo proč se potýká se záněty.  

3) Psí konzervy kočkám neškodí 

Ne nadarmo se v obchodech nachází jak kočičí konzervy, tak konzervy pro psy. Každý majitel čtyřnohého přítele by měl dávat mazlíčkovi jen to, co je určené pro něj. Stejně jako kočičí konzervy nejsou vhodné pro psy, konzervy pro psy nejsou vhodné pro kočky. Mnozí majitelé koček si myslí, že psí konzervy kočkám neškodí, ale to je samozřejmě lež jako věž. V konzervách pro psy je obsaženo více hořčíku, čímž dochází ke zvýšení pH moči. A tím následně vznikají i močové kameny u koček. 

About Author

Leave A Reply