Jak ostříhat psa v pohodlí domova

0

Stříhání psů je naprosto běžné. Když si kupujeme domácího mazlíčka v podobě psa, zvažujeme, jestli si koupíme psa dlouhosrsté rasy nebo psa krátkosrsté rasy. Většinou kývneme krátkosrsté rase, ale mnohdy se stává, že si vybereme přece jenom dlouhosrstého, kterého je třeba stříhat. Naštěstí žijeme v době, kdy na každém rohu ve velkém městě najdeme psí služby zahrnující i psí stříhání, ovšem ne každému se chce za takové služby utrácet peníze. Pokud patříte k věčným šetřílkům, určitě oceníte vědět, jak lze ostříhat psa v pohodlí domova.

Pokud se rozhodnete ostřihat psa v pohodlí domova, musíme podotknout, že je třeba být opatrný. Přece jenom pes je živé stvoření, náš nejlepší přítel, který nevydrží chvilku v klidu. Je zapotřebí pěkná dávka trpělivosti a vytrvalosti, protože se většinou jedná o záležitost na celé odpoledne nebo dopoledne.

Jestliže si psa pořizujete ještě jako štěňátko, ostříhejte ho co nejdříve. Když si na stříhání pes zvykne, bude u stříhání klidnější a vydrží v klidu. Od útlého věku ho proto pravidelně kartáčujte a češte, aby si pes zvykl a v budoucnu se kartáče nebo hřebene nebál. Co se týče samotného stříhání, doporučujeme psa stříhat už mezi čtvrtým až šestým měsícem, i když to ještě není potřeba. Jedná se často jen o první, symbolické ostříhání, díky kterému si pes na stříhání zvykne.

Jak často se má stříhat pes?

Pokud máte dlouhosrstou rasu, připravte se na pravidelné stříhání. Podle odborníků by se měl pes stříhat každých šest až osm týdnů, vždy však záleží na ročním období. Srst roste psům daleko rychleji v létě než v zimě.

K samotnému stříhání

Co se týče samotného stříhání, většinou používáme nůžky, ale taky se stává, že používáme holicí strojek. Holicí strojek nesnesou všichni psi, ale pokud vašemu psovi nevadí, máte vyhráno. Na trhu totiž koupíte speciálně upravené strojky, které se používají právě ke stříhání psů.

Jestliže nemáte to štěstí a váš pes nesnáší strojek, nemůžete jinak, než stříhat psa nůžkami. Pomocí nůžek ostřiháte psa nakrátko.

About Author

Leave A Reply