Parmička čtyřpruhá – naše středněvěká akvarijní radost

0

Pokud hledáte levnou, ale krásnou akvarijní rybičku, která nebude nijak náročná, možná byste měli začít uvažovat nad parmičkami čtyřpruhými. Jsou to krásné, navíc nenáročné rybičky, které si skutečně zamilujete. V obchodech s akvaristikou si je pořídíte zhruba za patnáct až třicet korun, což je skvělá cena! Dorůstají maximálně do sedmi centimetrů a nevyžadují žádnou speciální péči.

Mnozí začínající chovatelé akvarijních rybiček často přemýšlejí, jakou rybičku si do začátku pořídit. Mezi kandidáty se najdou jak neonky, tak paví očka, ale většinou to vyhrají parmičky, které jsou sice drobné, ale vážně krásné.

Velice oblíbená je parmička čtyřpruhá, které v Česku říkáme parmička mechová. Objevena byla už v roce 1855 a dnes ji najdeme především v Asii, Thajsku nebo na Borneu, kde žije volně, nikoliv v zajetí.

Středněvěká rybička, kterou si zamilujete na první pohled

Parmička čtyřpruhá je středněvěká rybička, kterou si zamilujete na první pohled. Dosahuje zhruba pěti až šesti let, ale někdy se stává, že vydrží i déle.

Každý chovatel parmiček moc dobře ví, že se parmičky kupují v hejnu, nikoliv samostatně. Hejno by se vždy mělo koupit minimálně po osmi kusech. Parmičky jsou bez hejna vystresované a bez elánu, proto jim dopřejte společnost.

Jak velké by mělo být akvárium?

Samozřejmě platí, že čím více rybiček, tím větší akvárium. Doporučená velikost nádrže je šedesát litrů. Je to všežravec, právě proto si parmičku zamilujete. Přijímá jakýkoliv druh potravy. Spokojí se jak s vločkovou potravou, tak i s živou či s mraženou.

Jak poznám samce a jak samičku?

Co se týče samce a samičky, je mezi nimi velký rozdíl. Samci jsou zpravidla menší a jsou dokonce i štíhlejší. Jejich barva je výraznější, samičky jsou bohužel takřka vybledlé. Pohlaví lze poznat na první pohled zejména v době, kdy jsou rybičky staré půl roku.

About Author

Leave A Reply