Perutýn ohnivý – nevšední krása, o kterou se snadno postaráte

0

Pokud se rozhodnete chovat akvarijní rybičky, snažíte se, aby vaše akvárium bylo poutavé a aby zaujalo na první pohled. Každý chovatel však ví, že akvárium nebude nijak zajímavé, pokud bude plné neonek či parmiček, které jsou součástí snad každého akvária. Abyste zaujali a abyste byli na své akvárium pyšní, musíte chovat výrazné druhy akvarijních rybiček. Ideální je například perutýn ohnivý, kterého nelze přehlédnout.

Mnoho lidí si myslí, že výrazné rybičky jsou taky nejvíce nákladné a náročné. Jenže perutýn je jakousi výjimkou. Sice ho nekoupíte do stokoruny, musíte do něj investovat minimálně pětistovku, ovšem náročný není ani náhodou. Pokud si perutýny nechcete koupit právě z důvodu ceny, uvědomte si, že je to rybička, která bude vaše akvárium ubývat několik let, nikoliv jen pár měsíců.

Perutýn je totiž dlouhověká rybička, kterou objevily už roku 1758.

Nedělejte si zbytečné naděje

Bohužel už na začátek je třeba říct, že se perutýni v zajetí nerozmnožují. Jenom v moři jsou ochotni naklást velké množství jiker, bohužel drtivou většinu z nakladených jiker pozře plankton. Jenom minimum jiker se dožije dospělosti, což je hlavně u tohoto druhu obrovská škoda.

Jak velká by měla být nádrž?

Samozřejmě to neznamená, že perutýny nemůžete chovat. Samozřejmě, že můžete, jenom je třeba vědět, jak velkou nádrž potřebujete. Doporučujeme si pořídit nádrž, která bude mít minimálně 250 litrů, ovšem zde platí, že čím větší nádrž bude, tím lépe.

Doporučujeme chovat jenom jednoho jedince alespoň do doby, než zjistíte, jaké jsou jeho potřeby a podobně. Jak jsme zmínili na začátku, jedná se o nenáročnou rybku, jejíž chov je poměrně snadný.

Co se týče krmení, ideální je, když ho budete krmit drobnými rybkami. Je to totiž masožravec, miluje rybí maso, ale nepohrdne ani chobotnicemi či zmraženou potravou.

About Author

Leave A Reply