Pět NEJ v hadím světě

0

Hadi jsou zvířata, z nichž jde čistý respekt. Řada lidí se jich bojí, ovšem někteří je dokonce chovají doma. Pokud jste taky jedním z chovatelů, moc dobře víte, že se doporučuje chovat především škrtiče. Vyhýbat byste se měli takovým hadům, kteří uštknou jednou a můžou vás tím zabít. Nyní se však nebudeme zabývat tím, jací hadi jsou ideální pro domácí chov a jací nikoliv. Pojďme se podívat na rekordy v hadím světě, řekneme si pět NEJ.

Jaký had byl či je nejdelší?

Ve světě hadů je hned několik rekordů. Co se týče nejdelšího hada, tak ten byl zabit roku 1912. Jednalo se o krajtu mřížkovanou, která žila ve volné přírodě. Byla rekordní délky, dosahovala skoro deseti metrů. Pokud bychom měli říct, jaký byl nejdelší had držený v zajetí, rekord drží opět krajta mřížkovaná, která v newyorské zoologické zahradě dosáhla délky 9,15 metrů.

Jaký had byl či je nejtěžší?

Kromě nejdelšího hada existuje i nejtěžší had. Tím stále je anakonda velká, která žije v Jižní Americe. Váží 227 kilogramů, což je opravdu ohromná váha!

Jaký had má či měl nejdelší jedové zuby?

Hadi dokážou zabít jediným uštknutím. Jejich zuby jsou totiž napuštěny jedem, který rychle pronikne do těla oběti a zabíjí ji. Otázkou je, jaký had měl nejdelší jedové zuby. Abychom byli přesní, jedové zuby se nachází vepředu v horní části a nejdelší jedové zuby má zmije gabunská, která je dokonce i nejmohutnější zmijí na světě. Zuby dosahují pěti centimetrů.

Jaký je nejrychlejší had na světě?

Dalším NEJ je nejrychlejší had na světě. Je jím mamba černá pocházející z Afriky. Dokáže se plazit opravdu rychle, rychlost se dotýká 19 km/h.

Jaký jedovatý had byl nejdelší?

I když jsme si zmínili nejdelšího hada na světě, je nutné říct, že existují i rekordmani jenom ve skupině jedovatých hadů. Zde drží rekord kobra královská, který byla v roce 1930 chována v londýnské zoologické zahradě. Měřila skoro šest metrů, což se u jedovatých hadů skutečně často nevidí.

About Author

Leave A Reply