Pět nejdražších koček světa

0

Mnozí lidé milují luxus natolik, že si musí pořídit všechno za nehorázné sumy peněz. Dokonce nešetří ani na svých domácích mazlíčcích, a pokud nestojí několik desítek tisíc korun, ani po nich nepřejedou pohledem. Pokud patříte k těmto chovatelům, jistě oceníte vědět, za jaké mazlíčky utratíte obrovské peníze. Podívejme se konkrétně na nejdražší kočky světa, které už dávno nejsou součástí jenom takových domácností, v nichž žijí ženy trápící se samotou a nízkou společností.  

Níže uvedené kočky jsou považovány za nejušlechtilejší kočky, které jsou zároveň čistokrevné, krásné, bohužel šíleně drahé. Dovolí si je skutečně jen ten, kdo miluje luxus a přepych.  

1)  Americká kadeřavá kočka 

Pokud se vám podaří najít na trhu americkou kadeřavou kočku, která by měla čistou krev a nebyla by s jiným plemenem zkřížená, poštěstí se vám. Bohužel cena takovému štěstí odpovídá a jedince, kteří se na trhu s kočkami orientují, nepřekvapí. Taková čistokrevná americká kadeřavá kočka stojí okolo sedmnácti až třiceti tisíc korun. Je však velice mazlivá, což tak obrovskou sumu jistě vynahradí. O této kočce se říká, že je věčně kotětem.  

2) Britská krátkosrstá kočka 

K nejoblíbenějším kočičím plemenům jednoznačně patří britská krátkosrstá kočka, která je specifická svým šedým zbarvením. Jestli se vám podaří takovou kočku sehnat s neposkvrněnou krví, zaplatíte za ni až čtyřicet tisíc korun. 

3) Sphynx 

Kočka bez srsti – tak se také říká kočce zvané sphynx. Tento druh kočky je nejstarší na světě a je to také nejvzácnější plemeno. Nemůžeme se tedy divit tomu, že tuto kočku koupíte od dvaceti tisíc korun až do čtyřiceti tisíc korun.  

4) Perská kočka 

Dalším náročným plemenem, které je však také vzácné, je perská kočka. Tu lze zakoupit až za neuvěřitelných sedmdesát tisíc korun.  

5) Savanová kočka 

O savanové kočce se toho ví máloco. Jedná se o kočku, která se považuje za tu největší, ale zároveň i za tu nejdražší kočku. Koupit ji lze za půl milionu korun.  

About Author

Leave A Reply