Pět nejjedovatějších hadů světa. Ty si rozhodně nepořizujte

0

Hadi jsou dnes velmi oblíbení a často si je lidé pořizují do svých domovů. Dalo by se říct, že hadi rozdělují lidskou společnost, a to na dvě skupiny, a sice na ty, kterým přijdou nejrozkošnější na světě, a na ty, kteří nad nimi stále ohrnují nos, jelikož se jich bojí nebo štítí. I když jsou v současné době hadi hodně chovaní v domácnostech, stále se řadí k těm nejvíce nebezpečným tvorům na zemi a je nutné to mít neustále na paměti. I když jsou mnozí hadi plaší, mohou smrtelně ublížit, což by měl mít na paměti skutečně každý chovatel hadů.  

Hadi se často přirovnávají ke kočkám – mnozí lidé jsou toho názoru, že kočky si nejde nikdy plně ochočit, stejně si žijí svůj život a nelze jim plně věřit. Hadi jsou podle mnohých naprosto stejní po povahové stránce, proto nikdy k nim nepěstujte velkou důvěru a buďte vždy ostražití. Zejména, pokud se dostanete do styku s níže uvedenými hady, kteří se řadí k těm nejjedovatějším a nejvíce nebezpečným hadům, které byste si nikdy neměli do svého domova přinést.  

1) Jararaca 

Už jste slyšeli o hadu jménem jararaca? Jedná se o hada, který v současné době žije jenom v Jižní Americe, možná se s ním setkáte v nějakých zoologických zahradách. Když by vás tento had kousnul, nevykrvácíte jenom díky místu kousnutí, ale také díky krvácení do mozku, které se po jeho kousnutí automaticky spouští.  

2) Kobra indická 

O nebezpečnosti kobry ví jistě každý. Je nutné vypíchnout zejména kobru indickou, jejíž jed dovádí nervovou soustavu ke kolapsu.  

3) Common Krait 

Had známý svým názvem common krait je také známý pod druhým názvem indian krat. Nemá zatím české jméno, ovšem pokud by vás jednou kousnul, kousnul by i podruhé a kousal by až do doby, kdy byste boj nevzdali.  

4) Koriwala 

V Indii můžete ve volné přírodě narazit na velmi nebezpečného hada, kterým je koriwala čili Russell’s Viper. Tento had je velmi agresivní a je znám všemi hadími úmrtími až po Tchajwaj.  

5) Mama černá 

S nejnebezpečnějším hadem na světě se setkáte v přírodě jenom v Africe. Jedná se o nejvíce smrtícího, ale také o nejrychlejšího a nejagresivnějšího primáta na světě.  

About Author

Leave A Reply