Pět zajímavých faktů o kočičích domácích mazlíčcích

0

Kočky jsou oblíbení domácí mazlíčkové. Jsou přítulné a hlavně čistotné, možná proto jsou hojně pořizované. Navíc se nemusí nijak cvičit a nevyžadují tak velkou pozornost jako psi. Samozřejmě před tím, než si kočku pořídíte, si o ní musíte něco zjistit. Musíte vědět, kam umístit kočičí záchod, aby se na něj kočka naučila chodit. Taky je třeba vědět, jaký pelíšek kočkám vyhovuje a kam ho dát, aby ho kočka využívala. Vhod vám přijdou i tato zajímavá fakta, která zná jen málokdo.

1) Hořké? Fuj!

Každý začínající chovatel koček by měl vědět, čím kočku krmit. Kočka toho sní hodně, čemu se však vyhýbá, tak je hořké. Hořké jídlo kočka nesnáší, po pozření hořkého jídla začne okamžitě slinit, protože se potřebuje hořké chuti zbavit.

2) Kočky a předení

Lidé si myslí, že když kočky předou, tak jsou spokojené. Jenže vrnění, které kočky vydávají, není jen důkaz spokojenosti. Kočky předou i tehdy, kdy se necítí zrovna příjemně. Vrní například při porodu nebo při těžké nemoci. V nepříjemných situacích kočka vrní proto, že tyto vibrace uvolňují svalové napětí a pomáhají hojit rány a zlomeniny. Právě díky předení se kočkám hojí zranění rychleji než psům.

3) Kočky okusují potomky

Málokdo ví, že kočky okusují své potomky. Tedy, okusují jim jen takzvané hmatové vousy. Dělají to většinou úzkostné matky, které chtějí mít potomky stále u sebe. Když jim okoušou hmatové vousy, sníží koťatům orientaci.

4) Kočičí vidění

Říká se, že psi jsou barvoslepí. Kočky naopak dokážou vnímat hlavně žlutou a červenou barvu. Kromě toho je kočka dalekozraká (vidí na vzdálenost až šest metrů). Je zajímavé, že kočky vidí zamlženě a převážně šedě. Kočky reagují na změnu intenzity světla nebo na množství světla kolem.

5) Kočičí rovnováha

Možná jste se někdy sami sebe ptali, proč kočka nedokáže slézt ze stromu, na který vylezla. Tajemství tkví v její rovnováze a výpočtech. Jestliže kočka vyhodnotí, že při pádu by utrpěla velké zranění, raději zůstane v klidu a v rovnováze. Zbytečně neriskuje.

About Author

Leave A Reply