Plemena koček, které se řadí k nejoblíbenějším

1

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte kočku? Kočka není součástí jenom těch domácností, v nichž žijí osamocené ženy. Jsou skvělou součástí dobře fungující rodinné domácnosti, kde o domácí mazlíčky pečují se vší úctou a pokorou. V současné době se kočky těší obrovské popularitě a dokonce lze říct, že se pořizují častěji než pejsci. Otázkou je, jaká kočičí plemena se pořizují nejčastěji? 

Stejně jako psích plemen, tak i těch kočičích je nespočetné množství. Během let, co se kočka domácí vyvíjela a co se z šelmy stal poslušný (přesto mnohdy nevyzpytatelný) domácí mazlíček, se objevilo mnoho zvláštních plemen. Některá jsou oblíbenější, jiná jsou méně oblíbená, přesto každé plemeno si najde minimálně jednoho nadšence a milovníka či případně svého budoucího majitele.  

Pokud nyní zvažujete, že si kočku do své domácnosti pořídíte, poradíme vám s výběrem. Přinášíme vám několik nejoblíbenějších plemen koček, které se pořizují do domácností nejčastěji.  

  • Britská kočka

Britskou kočku si vybaví každý milovník koček. Jedná se o většinou o typicky šedě zbarvenou kočičku, která je specifická svým anglickým chováním. Je velice klidná, vyrovnaná a taky nadmíru přátelská, nenechá se ničím vyvést z míry. Je to možná tím, že v jejím těle proudí šlechtická, modrá krev. Britské kočky milují svého pána a dokážou po jeho boku ležet dlouhé hodiny. Bohužel mají sklony k obezitě, proto si dejte pozor na to, čím ji krmíte a jak často.  

  • Siamská kočka

Ani siamskou kočku není třeba představovat. Jedná se o krásnou kočičku s tmavším obličejem (tedy nejčastěji má tmavší obličej, než jak je zbarvené její celé tělo). Jedná se o poměrně živé kočičky, které mají energickou povahu. Jsou zároveň velice komunikativní a přátelské, jejich oči jsou nejčastěji průzračně modré, což je jejich další specifikum. Siamské kočky jsou navíc velmi, velmi inteligentní. 

About Author

1 komentář

Leave A Reply