Pomůžeme vám se stříháním psů. Jak na to krok po kroku

0

Stejně jako rostou lidem vlasy, tak roste i psům jejich srst. Pokud doma máte krátkosrstého pejska, máte o starost méně, pokud vás však zaujal dlouhosrstý pes, kterého jste si nakonec vzali domů, musíte počítat s tím, že je třeba ho stříhat. Jak jsme zmínili, psovi roste srst stejně rychle jako člověku vlasy, růst srsti se odvíjí od ročního období. Během zimy je růst srsti daleko pomalejší než během léta. Obecně platí, že pejska je nutné stříhat každých šest až osm týdnů.

Pokud chcete, aby váš pejsek stříhání doslova miloval a nebál se ani strojku, ani nůžek, je nejlepší, když ho alespoň symbolicky ostříháte kolem prvního pátého měsíce. I když nebude co stříhat, jde tu o to, aby si pejsek na stříhání zvykl a nebál se toho. Jenom tak docílíte toho, že se váš pejsek nebude stříhání bát, což vám ulehčí práci se stříháním do budoucna.

Nyní však k samotnému stříhání krok po kroku.

Nejdříve několik zásad

Stříhání psa má několik zásad. Nejdříve je třeba, aby byl pes pořádně vykoupaný. Vždy před samotným koupáním psa vyčešte, abyste ho zbavili zbytečných vypadaných chlupů. Při sprchování a šamponování nezapomínejte na to, že se musíte vyhnout očím.

Před stříháním psa pořádně vysušte, poté ho opět vyčešte, abyste psa zbavili vypadaných chlupů po koupeli.

Samotné stříhání

Pokud psa stříháte pomocí strojku, po zapnutí nechte strojek chvilku jet, aby si pes zvykl na jeho zvuk. Poté ho jemně oholte, levou či pravou rukou vždy držte čumák. Nejdříve začněte u očí, to pejskovi vadí nejvíc, zbytek těla už mu nevadí.

Mějte na mysli, že nejobtížnější bude stříhání kolem tlamy. Dejte si pozor na to, abyste psa nestřihli do pysku. Mnoho psů je choulostivých na své packy, proto opatrně i na ně.

Co se týče stříhání ocásku, vždy se stříhá do poloviny ke špičce a potom zpátky proti růstu chlupů. Vždy zavčasu odstraňujte vzniklé chomáče chlupů, protože jenom tak dosáhnete dokonalého vzhledu.

About Author

Leave A Reply