Pořizujeme si křečka. Pár tipů pro začínající chovatele

0

Každé dítě jednoho dne zatouží po svém vlastním domácím mazlíčkovi. Rodiče by však měli zvážit věk dítěte, protože ne každý mazlíček je stvořen pro malé děti. Dětem do pěti let doporučujeme pořídit vodní želvu, která je nenáročná a která nevyžaduje neustálé mazlení se. Pro starší děti jsou vhodné zejména bílé myšky, které jsou podle odborníků považovány za ideálního prvního mazlíčka pro děti. Kromě bílých myšek však můžete sáhnout po křečkovi, kterého si během svého chovu můžete ochočit. Abyste však svého křečka zbytečně netýrali, aniž byste to věděli, přinášíme vám pár tipů, které ocení zejména začínající chovatelé.  

Křečky rodiče nejčastěji pořizují svým dětem. Je to zejména proto, že se díky nim učí děti být tolerantní a opatrní k menším živým tvorům. Křečci navíc vydrží mnoho a nejsou tak nároční, jako například kočky nebo pejsci, kteří potřebují neustálé venčení nebo pozornost.  

Pokud spadáte do skupiny lidí, kteří si pořizují svého vůbec prvního křečka, přinášíme vám pár rad a tipů, které jistě oceníte.  

Jakého křečka si vybrat? 

Pokud pořizujete křečka pro své malé ratolesti, doporučujeme volit větší druhy, jako je například křeček zlatý. I když je poměrně velký, může však být velice agresivní, pokud je s ním zacházeno tak, jak s ním zacházeno být nemá. Jestli však toužíte jenom po křečkovi, který bude zpestřením tiché domácnosti, zvolte křečka Roborského, který je označován za tichého a plachého samotáře, jenž svého majitele zaměstná jenom tehdy, kdy uteče. 

Klec nebo akvárium? 

Toť otázka. Pro menší křečky je rozhodně lepší akvárium, protože mříže klecí bývají velice často od sebe velmi vzdálené. Navíc akvárium nelze překousat a je v něm krásně teplo. Větší druhy křečka upřednostní klec, pozor si ale dejte prohryzání. Křečci jsou vynalézaví tvorové, kteří dokážou překousnout mnohé klece za krátký čas – třeba během pár nocí. 

About Author

Leave A Reply