Pořizujete si chameleona domů? Péče o něj není med

0

V současné době si do svých domovů můžeme pořídit velice extravagantní společníky. Domácí mazlíčkové v podobě koček a psů už jednoduše nejsou in. Nyní vedou exotické druhy, které bude každý host obdivovat. K těm nejčastěji kupovaným exotickým druhům se řadí hadi, ale pokud hady nemáte v lásce, pořiďte si pestrobarevného chameleona, který je naprosto jedinečný a kterého nemá v domácnosti kdekdo. I když si mnozí lidé myslí, že jsou chameleoni přítulní, není to tak. Nejsou to zrovna mazlíčci v tom pravém slova smyslu. A péče o ně bohužel není žádný med.

Péče o ně je poměrně náročná. Jestli si však předem zjistíte potřebné informace, nic vás stoprocentně nepřekvapí. Navíc co byste pro tento přírodní unikát skrytý v teráriu ve vaší domácnosti neudělali!

Jak vybavit terárium pro chameleona?

Chameleon potřebuje dostatek prostoru. Je to zvíře, které dorůstá do délky čtyřicet centimetrů, proto potřebuje velké terárium, které je o velké minimálně 50x50x100 centimetrů. Terárium by mělo být zařízeno tak, aby se v něm chameleon cítil jako doma. Jako podklad v teráriu využijte kyprou půdu.

Čím chameleona krmit?

Co se týče krmení, z devětadevadesáti procenty je jeho strava složena z hmyzu. Chameleon většinou vyčkává na jednom místě a očima pozoruje potravu. Poté po ní vystřelí jazyk a nakrmí se. Krmit byste ho tedy měli hmyzem, a to konkrétně cvrčky, sarančaty, kobylkami nebo motýly. Nezapomínejte ani na rostlinnou složku, kterou mohou tvořit květy, ibišek, jablka, hrozny či lesní ovoce.

Pokud máte doma mláďátko chameleona, potravu posypte vitaminy a minerály, které zajistí, že bude chameleon zdravý jako rybička. Toto se doporučuje dělat i u dospělých jedinců.

Chameleonovi do terária nedávejte misku s vodou. Pije jedině tu vodu, která mu stéká po skle či která odněkud kape. Z misky zkrátka pít neumí. Ideálním řešením je pořízení kapátka.

About Author

Leave A Reply