Postarejte se svým kočkám o zábavu aneb Kočičí hry

0

Přemýšlíte nad tím, jestli je vaše kočka šťastná? Trápí vás, že se možná vaše kočka v domácím vězení nudí? Připravte jí tedy nějakou zábavu! Máme pro vás hned několik návrhů na veselé kočičí hry.

Akční kočičí pětiminutovka

Určitě znáte situaci, kdy do vaší kočky jako když střelí a ona začne vyvádět. Doslova z ničeho nic začne skákat po skříních, tahá za záclony, na kterých se nakonec houpe a mezi tím běhá jako šílená nebo provádí akrobatické kousky srovnatelné s těmi cirkusovými. A vy máte pocit, jako že se z vašeho bytu stalo bitevní pole nebo bojová aréna. V takovou chvíli si můžete být jisti, že to, co vaše kočka potřebuje momentálně ze všeho nejvíc, je pohrát si a vydovádět se.

Když chce vaše kočka akci

Kočky si chtějí hrát a hrají si rády hlavně s námi, tak jim pojďme udělat radost a zahrajme si s nimi některou z jejich oblíbených her.

Koťata si potřebují vybít energii

1. Lov falešné ryby
I když by možná vaše kočka raději lovila rybičky z akvária, i tak se jí můžete postarat o zábavu ve formě lovu rybek. Jen rybky nahraďte například pingpongovými míčky a místo do akvária je dejte do misky s vodou. Kočka bude muset prokázat šikovnost, vytrvalost a rovněž jistý stupeň trpělivosti, aby je dokázala vylovit. Budete potřebovat širší misku, do ní dejte vlažnou vodu a přihoďte odpovídající míček. Míček může být i z tvrdé gumy, takový, který klesne ke dnu. Některým kočkám vyhovuje ještě více, něž míčky plovoucí po hladině.

2. Lov na udičku
Lov všeho druhu, to je to, co kočky milují. Dokazují nám to tím, že doslova během vteřiny jsou schopné změnit se z milých domácích mazlíčků na predátory, a to nejen venkovní, ale i domácí kočky. Cokoli, co se hýbe, se může stát jejich kořistí, ať už je to myška na klíček, laserové světýlko nebo kutálející se klubko vlny. Jako náhrada za kořist pro vaši společnou hru vám dobře poslouží udičky, které jsou výborným prostředkem k tomu, abychom v našich kočkách probudili lovecký pud. A právě díky tomu nabízejí nám, lidem a našim mazlíčkům příležitost ke společným hrám.

Koťata při hře s myší

3. Hledání kočičího pokladu
Na dobu, kdy kočka musí zůstat v bytě sama, jí můžeme připravit takový malý zážitkový program v podobě hledání pokladu v krabicích, které jsme pro kočku a její hrátky nastřádali. Nejrůznější bedýnky, krabice a krabičky představují pro kočky bezvadné hračky. Do velkých krabic vystříháme okénka, která poslouží jako vchod a východ a dovnitř malé krabičky schované uvnitř dáme šustivý papír. Ten bude ukrývat nějaký kočičí pamlsek nebo oblíbenou hračku všech koček – myšku. Objevování v této podobě kočku nadchne. Jako herna jsou krabice skvělé v tom, že jsou velice variabilní. Je dobré je ovšem občas schovat na pár dní nebo týdnů, kdy může hledání pokladu opět vypuknout nanovo.

4. Šplh a skok
Pro některé z nás velmi neoblíbené disciplíny, ovšem ne tak pro kočky, které se v těchto dovednostech vyžívají. Tyto činnosti je dovedou perfektně zbavit nashromáždění energie. Proto bude třeba kočkám pořídit domů nějaký ten škrabací strom nebo vyhlídkovou plošinu se škrabadlem. Takovéto výhodné multifunkční cvičební nářadí vaší kočce vynahradí jak tělocvičnu, tak stromy nebo střechy domů, které mají k dispozici kočky venkovní.

Foto: Pixabay

About Author

Leave A Reply