Jak poznáte, že je váš pes ve stresu?

0

Pejsci jsou oblíbení domácí mazlíčkové, které miluje doslova každý. Mnozí majitelé však vůbec nevědí, co všechno může pejska trápit. Pro mnohé majitele je pejsek jenom nejlepší přítel, který nemůže trpět onemocněními nebo stresem. Ovšem opak je pravdou. I pejsci mohou trpět mnohými nepříjemnými nemocemi, může je sužovat stres, který je ostatně stejně nebezpečný u psů jako u člověka. Otázkou je, jak poznáte, že se váš pes nachází ve stresu.  

Existuje rovnou několik znamení, které poukazují na to, že váš pes je ve stresu. Otázkou je, jaká znamení to jsou, co symbolizuje, že váš pes není v takové formě, v jaké byste si ho přáli mít.  

Pes se třese a chvěje se 

Signálem, že něco není v pořádku, může být zejména třes a chvění se. Třes a chvění se může způsobovat nemoc nebo to, že je pes mokrý. Pokud však mokrý není, není ani nemocný či není mu zima, je jasné, že se pes nachází ve stresu. Je tedy třeba ho uklidnit.  

Do třesu se většinou dostává tehdy, kdy navštíví veterináře nebo když je silvestrovská noc a slyší kolem sebe ohňostroje a petardy. Také mu chvění můžou způsobit bouřky nebo pobyt v neznámém hotelu pro psí mazlíčky.  

Pes zrychleně dýchá 

Dalším alarmem, že se pes nachází ve stresu, může být zrychlené dýchání. Během léta psi rychle dýchají z toho důvodu, že se takto ochlazují nebo že mají za sebou poměrně intenzivní aktivitu. Pokud svět nesužuje letní období a pokud pes nemá za sebou nic intenzivního, je zrychlené dýchání jenom příznak stresu. 

Pes se neustále skrývá 

Dalším znamením stresu může být i neustálé ukrývání se. Mnohá zvířata, když se cítí ve stresu, potřebují být před světem chráněna, proto se ukrývají na zvláštní místa. Pes se většinou skrývá tehdy, když se bojí, tedy při silvestrovských nocích nebo při bouřkách, pokud však není prosinec a ani bouřka, je jasné, že psa něco trápí a že je ve stresu (například z neznámých lidí) 

About Author

Leave A Reply