Jak poznáte, že vaše kočka trpí rýmou?

0

Období nachlazení je opět v plném proudu. Viry a bakterie na nás číhají na každém rohu, na každém rohu se můžeme setkat s rýmou, s níž bojujeme. I když si říkáme, že to jsou problémy, jež trápí jen lidi, opak je pravdou. Konkrétně s rýmou se potýkají i jiní tvorové na světě. Mezi ně patří oblíbení domácí mazlíčkové v podobě koček. Kýchající kočky opravdu nemusí být zdravé, kýchání je totiž častým příznakem rýmy, která kočku postihla.  

Dalo by se říct, že kočičí příznaky rýmy se takřka rovnají příznakům, které máme my lidé. Jen příčiny rýmy jsou krapet odlišné. Za kočičí rýmu může především infekce horních cest dýchacích, za což mohou nebezpečné viry, jež kočku napadají. Infekce je nakažlivá a na kočku se může dostat hned po kontaktu s jinou nemocnou kočkou.  

Tou hlavní otázkou však je, jak se pozná, že kočku trápí rýma? To prozradíme společně s tím, jak se kočičí rýma dá léčit.  

Jaké jsou příznaky kočičí rýmy?

Jak jsme zmínili, k nejčastějším příznakům rýmy patří příznaky, které jsou nám dobře známé, jelikož je také prožíváme, když se do těla hrne nepříjemné nachlazení. Mezi typické symptomy patří výtoky z nosu, hnisají oči. Přijít mohou i záněty spojivek.  

Prvotními příznaky je nechutenství, případně zvýšená teplota a kýchání, které často přisuzujeme jen alergické reakci.  

Jak se kočičí rýma léčí? 

Zatímco my svou rýmu vyléčíme snadno během jednoho týdne, kočka musí s rýmou za veterinárním lékařem. Jelikož rýma nikdy nevzniká jen tak a většinou ji způsobuje infekce, lékař musí určit, jaká léčba bude nejlepší a nejefektivnější. Často se předepisují kapky do nosu, doporučuje se také dostatečná hydratace kočky, tedy každý majitel musí dbát na pravidelný přísun tekutin. Pokud kočka pít nechce, musí se voda dostat do jejího těla násilím, a to pomocí injekčních stříkaček.  

Také je nutné dbát na dostatečný přísun živin.

About Author

Leave A Reply