Pozor na obezitu u psů. Mírněte se s pamlsky

0

Pejsci jsou běžnou součástí našich domácností. V současné době je chovají mnozí z nás, čemuž se však nemůžeme divit. Jsou to stvoření, která miluje kdekdo, navíc jsou to přátelé na velkou část našich životů. Vyžadují si velkou míru pozornosti, ale ve skutečnosti nechtějí nic jiného, než abychom je měli rádi, což je něco, co jim můžeme dát, i když se zrovna netopíme v penězích. Mnozí majitelé by si však měli uvědomit, že láska se pejskovi neprojevuje tak, že mu koupíte hromadu granulí a budete mu dávat sladkosti a mnohé dobroty. Pejsek by měl dostávat jídlo v pravidelném intervalu, s pamlsky to nepřehánějte, protože i pejskovi takto můžete způsobit obezitu.  

Obezita je velice nebezpečná nemoc, která sužuje především lidi. V současné době však roste nejen počet lidí trpících obezitou, ale i počet psů, kteří obezitou trpí. Stejně jako pro lidi, tak i pro psy může být obezita zabijákem. S pamlsky tedy skutečně opatrně, pokud svého domácího mazlíčka nechcete zabít.  

Začalo to před čtyřmi lety 

I když se obezita u psů vyskytuje od nepaměti, ve velkém obezita propukla zhruba před čtyřmi lety, kdy se na internetu objevila fotka nejtlustšího psa na světě. Jednalo se o fotku, která obletěla internet a která pohoršila mnohé majitele psích mazlíčků. A nejen je.  

Majitelé si však díky tomuto uvědomili, že se o pejska musí starat a že ho nesmí překrmovat. Přece jenom obezita má vliv na oběhovou soustavu, což může negativně ovlivňovat srdíčko. Pejsek tedy na obezitu může umřít stejně jako člověk, bohužel u psa přichází smrt poměrně brzy.  

I pes může zhubnout 

Otázkou je, jak s obezitou bojovat. Pokud vám přijde, že váš pejsek není zrovna v takové formě, v jaké by měl být, je třeba, aby shodil. Naštěstí i psi mohou zhubnout, a to tak, že vydá více energie. Když se pes bude dostatečně hýbat a nebude tolik jíst, může zhubnout. Funguje to zkrátka stejně jako u lidí.  

Nepodceňujte kila navíc vašeho pejska, můžete ho tímto zabít, což jistě nechcete. Obezita u pejsků je čím dál častější, snižte toto číslo. 

About Author

Leave A Reply