Pozor na psí krmení. Čím psa rozhodně nekrmit?

0

Psi a krmení. To je neustále omílané téma, kolem kterého se točí celá řada otázek. Většina majitelů dává psovi pouze granule, jiní preferují syrovou stravu. Ať už patříte do jakékoli skupiny či krmíte psa ještě jinak, budete u jiné skupiny za zlého pána, který svému psovi podstrkuje samé špatné věci. Nikdy se ostatním majitelům, kteří krmí jinak než vy, nezavděčíte, ovšem to je něco, co by vás rozhodně nemělo štvát nebo rozčilovat. Je nutné, abyste se zaměřili jenom na blaho svého vlastního psího mazlíčka a dopřáli mu to, co si skutečně zaslouží a co skutečně potřebuje.

I když neexistují přesně daná pravidla, která se týkají toho, co by es měl jíst, existuje seznam věcí, které rozhodně pes nikdy pozřít nesmí, jelikož by to pro něj mohlo mít i smrtící následky. Jaké pokrmy se na seznamu vyskytují?

  • Čokoláda

Snad každý majitel ví, že psi nemohou jist čokoládu. I když se jedná u lidí o tak líbeznou a moc chutnou pochoutku, psi se k ní bohužel nemohou ani dostat, protože se v ní nachází chemické látky, které, když se dostanou ve velkém množství do psího těla, mohou psa i zabít. Těmi chemickými látkami jsou metylxanthinové alkaloidy, které se vyskytují u všech druhů čokolád, ovšem v rozdílném množství.

  • Houby

Čokoláda však není jediným nebezpečím v podobě jídla, kterému se psi musí vyvarovat. Dalším nebezpečím jsou například i některé druhy hub. Mohou totiž vyvolat bolesti břicha u psů, které následuje poškození jater.

  • Česnek

Česnek je jen v lidském světě označován za přírodní antibiotikum. V psím světě je to jed, který v psovi vyvolává zvracení, může mu poškodit játra a může způsobit chudokrevnost.

  • Nemrznoucí směs do aut

I když se nejedná o potravinu jako takovou, psi se s ní mohou dostat do styku. Pokud se tak stane a oni ji pozřou, může jim doslova zničit ledviny. Kromě ledvin psy může dostihnout i bolest břicha a nepříjemné zvracení.

 

Kvalitní krmiva a pohodlný výběr naleznete například na: https://www.prymus.cz/krmiva/

About Author

Leave A Reply