Přemnožují se mi v akváriu šneci. Co dělat a jak se jich zbavit?

0

Každé akvárium je jiné, ovšem každé akvárium potřebuje dostatečné množství péče, kterou jim jejich majitelé musí dávat, ať chtějí nebo nechtějí. V současné době se do chovu akvarijních rybiček pouští nejeden člověk, i když na to nemá dostatek času. Majitelé akvárií by na své tiché, leč živé společníky měli mít čas, protože jinak jim rybičky uhynou a akvárium zešpinaví. S údržbou akvária se také úzce pojí i šneci, kteří se mohou v akváriu přemnožit a mohou tak zničit například rostliny, které v akváriích pěstujete pro své rybičky.  

Nyní je však třeba vše uvést na pravou míru. Když se vám šneci v akváriu přemnožují, nechte je. Mnozí lidé si myslí, že akváriu škodí, protože žerou rostliny, které v akváriu pěstujete. Jenže pravdou je, že šneci se sice živí rostlinami a jejich listy, ovšem žerou jenom umírající rostliny nebo jejich uhynulé listy či případně mrtvé rybičky, které zemřely stářím nebo z jiné příčiny.  

V konečném důsledku tak šneci nejsou nebezpeční pro akvárium, jsou naopak velmi prospěšní a podílí se na tom, aby akvárium bylo pro rybičky zdravotně nezávadné. Vždyť právě odumírající rostliny a jejich uhynulé listy jsou původci mnohých bakterií. A těm šneci tím, že je jedí, zabraňují.  

K přemnožování šneků dochází jen výjimečně 

Také je třeba uvést na pravou míru to, že šneci se nepřemnožují často, ale jen zřídkakdy. Mnozí majitelé dokonce nikdy za jejich chovatelskou éru nezaznamenali, že by se šneci, ať už to byla levatka nebo okružák, přemnožili. Naopak. Většinou si je dokupovali, protože je do svého akvária potřebovali – potřebovali jejich pomoc.  

Když začnou šneci umírat 

Šneci jsou zároveň tím prvním upozorněním, že je v akváriu něco špatně. Když začnou šneci umírat, je třeba akvárium dobře zkontrolovat, jestli se v něm nenachází nějaká bakterie nebo něco podobného. Nejlépe se udělá, když se akvárium rovnou pročistí, protože když začnou umírat šneci, je pravděpodobné, že to přijde i k rybám. 

About Author

Leave A Reply