Přemýšlíte, že si pořídíte psa? Prozradíme, jestli je lepší pes či fena

0

Psy si pořizujeme dnes a denně. Jsou to domácí mazlíčci, které nelze nemilovat. Lidé je už od pradávna označují za nejlepší přátele, kteří tu s námi jsou v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví. Z dostupných informací vyplývá, že psi se začali označovat za nejlepší přátele už před dlouhými třiceti tisíci lety. Pokud si i vy chcete koupit psa, určitě přemýšlíte nad tím, jestli je lepší koupit psa nebo fenu. Toto dilema lze lehce rozlousknout s naší pomocí.

Pes i fena mají své specifické vlastnosti, jimiž se vyznačují. V zásadě nelze říct, jestli je lepší fenka nebo milý pes, je jen na vás, jakým vlastnostem a zlozvykům dáte přednost.

Jaký je pes?

Jestliže bychom měli nejdříve hovořit o psovi, řekli bychom, že je většího, mohutnějšího vzrůstu. O psech se říká, že jsou hůře ovladatelní, tvrdohlaví a že se hůře cvičí. Potřebují mít pevnou ruku, která jim razantně řekne „dost“. Psi se na výcvik soustředí hůř, než feny. Nejvíce je zajímají pachy, nikoliv pamlsky, které jim za správný kousek dáte.

Samozřejmě pes má i mnoho plusů. Při výcviku si jednotlivé kousky pamatuje lépe než fena. Jeho povaha je tvrdší, což se hodí těm majitelům, kteří chtějí chránit svůj příbytek.

Jaká je fena?

Co se týče feny, tu si lidé pořizují častěji. Je to hlavně proto, že je milejší, přítulnější, věrnější a hlavně ochotnější k práci. Jestliže se nechcete trápit s dlouhým výcvikem, pořiďte si fenu, která se je učenlivější, i když jí povely musíte opakovat víckrát po sobě. Fena je přívětivější i k ostatním psům. Nevyvolává žádné konflikty mezi ostatními psy, což oceníte hlavně na procházkách.

Ovšem i tato psí žena má své nevýhody. Nejhorším obdobím je hárání, které bývá zpravidla dvakrát do roka. Je tedy třeba fenu během tří týdnů hlídat, má totiž tendenci utíkat za jinými psy. Pokud by se zrovna nacházela ve výcviku, výcvik se musí kvůli tomuto období přerušit.

About Author

Leave A Reply