Kdy přináší pavouci smůlu a kdy štěstí aneb nejznámější pověry týkající se pavouků

0

Pověry kolují mezi lidmi už od nepaměti. Lidé věří v mnohé, někteří věří v něco nadpřirozeného, co ovlivňuje jejich život, jiní věří v karmu, další věří pověrám, které se týkají zvířat. Například mnozí lidé věří, že když přes ulici proběhne černá kočka, svědčí to o nevídané smůle, která člověka postihne. Když však přes cestu přeběhne kočka bílá, je to naopak velké štěstí, které se do života přižene. Řada takových pověr se týká i ne zrovna oblíbených živočichů jménem pavouci. Víte, v jakých případech přináší pavouk štěstí a kdy je naopak poslem všeho zlého? 

Pavouci se sice stávají čím dál častějšími domácími mazlíčky, ovšem stále se najdou ti, kteří mají z tohoto drobného tvora fobii. Ať už jste milovníkem pavouků nebo jste naopak jejich odpůrcem, vyplatí se vědět, co jejich přítomnost znamená.  

Nejdřív si však zmiňme jeden tip, který je velice zajímavý. Týká se pavouků smíchaných se sirupem. Ti totiž prý zahání horečku. Nyní však k pověrám a pověstem.  

Když pavouk sbíhá po své pavučině 

Uklízíte a všimli jste si, že v rohu místnosti se na vás kouká pavouk? Pokud zrovna sbíhá po své pavučině, znamená to dlouhou cestu.  

Když se na vás přichytí pavučina 

Pavučiny jsou velice lepkavé a nepříjemné. Vždy, když se na nás přilepí, chceme ji hned sundat. V té chvíli si neuvědomujeme, že právě pavučiny, které se na nás přichytí, svědčí o opravdovém příteli, kterého brzy potkáme.  

Když uvidíte pavouka s křížem na těle 

Říká se, že pavouci nosí štěstí, proto je většina lidí nezabíjí. Něco na tom bude. Zejména velký pavouk s křížem na těle přináší opravdu obrovské štěstí, které stojí za to ozkoušet, nemyslíte? 

Jak jsme zmínili, o pavoucích se říká, že nosí štěstí, proto se nezabíjí. Jejich úmyslná smrt totiž může přinést nevídanou smůlu. Dobře si tedy rozmyslete, co s drobným tvorem provedete, až na něj narazíte. 

About Author

Leave A Reply