Připravujeme kočku na porod

0

Kočka je nedílnou součástí mnohých domácností. V současné době ji lidé chovají nejen doma, ale také ji mají na své zahrádce, kde se stará o to, že žádné myši neproniknou na pozemek, natož do domu. Pokud patříte k lidem, kteří milují kočičky a kteří zrovna jednu vlastní, může se stát, že se kočka dostane do březí a vy budete nedočkavě čekat na koťátka. Březost je pro kočku zajímavé období, které s sebou nese mnohé změny jejího chování. Akceptujte to, je to jenom přechodné období, jež skončí, až koťátka přijdou na svět.  

Během kočičí březosti se o kočku musíte jinak starat. Důležitá je zejména změna stravy, ale také změna chování k ní. Nesmíte ji zvedat za bříško, ale můžete ji stavět jedině na zadní nožky. Co se týče manipulace s kočkou, buďte k ní opatrnější a vlídnější.  

Než dojde na porod, je nutné kočku na tuto chvíli připravit, a to zejména tehdy, kdy ji chováte doma. Kočka během posledních dnů před porodem tráví většinu času na boku, protože jenom tak uleví váze koťat v děloze.  

Jak se kočka připravuje na porod? 

Samotná kočka samozřejmě cítí, že se blíží porod. Můžete to u ní zaregistrovat, a to tak, když neustále hledá místo, které by bylo pro vrh ideální. Abyste zamezili tomu, že kočka porodí někde v koupelně nebo na vaší posteli v ložnici, nabídněte jí porodní box, a to zhruba dva týdny před samotným porodem. Jenom tak budete mít jistotu, že vám kočka neporodí tam, kde nechcete.  

Jak vypadá porodní box? 

Otázkou je, jak takový porodní box vypadá. Nemusíte ho kupovat ve zverimexech, stačí, když vystelete čistou kartonovou krabici nějakou měkkou látkou. Krabice by neměla ničím zapáchat, měla by vonět aromaticky, což je kočce příjemné. Zároveň by se nemělo jednat o takovou vůni, která by kočku nějakým způsobem odehnala.  

Krabice by měla být velká zhruba 50×60 centimetrů, v boxu by mělo být šero. Kočka nerada rodí při světle.  

About Author

Leave A Reply