Proč je jaro pro kočky synonymem útulku a jak se o kočku na jaře starat

0

Jaro je roční období, na které se velká část z nás těšila. V současné době se sice jaro blíží ke svému konci, přesto zbývá ještě několik dnů k tomu, abychom si jaro ještě pořádně užili. Toto ještě stále aktuální roční období dokáže s mnohými z nás udělat zázraky, některé z nás dokonce velice ovlivní a mnohdy ne pozitivně. Stejně tak je to s kočkami, které taky prožívají jaro poměrně intenzivně, protože s nimi dělá zajímavé věci. Víte, jak je to s kočkami během jara? 

Jaro dokáže zacloumat se psy, ale taky s kočkami. Zejména pro kočky je jaro období páření, kdy se majitelé mohou radovat z koťátek, pokud své kočky nemají vykastrované, což se ostatně doporučuje všem těm, kteří netouží mát překvapivě koťata v nejméně vhodném okamžiku. U venkovních koček je zajímavé, že v době jara se dokážou pářit i s několika partnery. Nemají svého vyvoleného partnera, koťátka si takzvaně „pojistí“ tak, že se spáří s někým dalším.  

Jaro s sebou nenese jenom radostnou událost, kterou nazýváme narození koťat. Jaro bohužel s sebou nese i nepříjemné věci. Například mnozí majitelé si uvědomí, že kočky pro ně nejsou. A tak s kočkami zamíří do útulků.  

Proč je jaro synonymem útulku 

Pro kočky je jaro synonymem útulku. Skutečně mnohé kočky v útulcích během jara skončí, protože mnozí majitelé si řeknou, že nejsou pro kočky vhodní. Někteří majitelé však ani neodnesou kočku do útulku a jednoduše ji nechají na pospas osudu, tudíž na pospas nekontrolovatelnému rozmnožování. Pokud tedy během jara zjistíte, že kočka není mazlíček pro vás, raději ji do útulku přineste, nenechte ji toulat se světem, který je pro ni nebezpečný.  

Jak se o kočku starat během jara 

Jestli se však rozhodnete si kočku ponechat, doporučujeme ji vykastrovat, abyste předešli nekontrolovatelnému rozmnožování. Kromě toho se během jara poskytuje domácím mazlíčkům základní lékařská péče, tudíž se obnovuje očkování a podobně.  

About Author

Leave A Reply