Proč psi někdy kousnou člověka?

0

Každý člověk se něčeho bojí. A ten, kdo tvrdí opak, se jen stydí přiznat, co ho k smrt děsí. Mezi nejčastější fobie patří fobie ze tmy nebo z pavouků, ovšem v současné době se také lidé bojí psů, i když pro mnohé jsou psi mírumilovní tvorové, kteří by snad ani nikdy nemohli ublížit. O psech se říká, že by se jim nikdy nemělo dívat do očí a že by se jim nikdy nemělo plně důvěřovat. Každý pes se může dostat do situace, kdy se cítí v nebezpečí a kdy může ublížit i svému pánovi, který je pro něj velmi důležitý a kterému by za jiných situací neudělal vůbec nic. I ti nejvycvičenější psi mohou někdy kousnout, otázkou je, co psa k tomuto činu přiměje? 

Proč pes kouše? 

  • strach
  • zlost
  • nebezpečí

Důvody se dají shrnout do tří bodů. Když pes kousne, může za to mnohdy buď strach, nebo zlost či pocit, že je v nebezpečí, že je ohrožený a že se musí rvát. Psi nemají jiné důvody, proč by kousli. Dokonce ani bojová plemena, o kterých si lidé myslí, že jsou nebezpečná, nejsou tak nebezpečná, jak se o nich povídá. Jsou nebezpečná jenom v případě, kdy je s nimi špatně zacházeno, kdy se bojí nebo kdy cítí, že jsou v nebezpečí. Ovšem v takových chvílích by se bránil doslova každý. 

Lze pokousání předcházet? 

Samozřejmě. Ne nadarmo se říká, že to, co vysíláte, se k vám také vrací. Pokud budete k pejskovi přistupovat otevřeně a budete na něj hodní, nebude mít důvod vás kousnout. Pozor si dejte zejména na styk s dětmi. Je nutné učit nejen dítě, ale také psa vzájemné toleranci a respektu. Ani děti se k pejskovi nemohou chovat hrubě, nemůžou ho dráždit, protože jinak jim to pes nedaruje. Jak se k psovi budete chovat, tak on se bude chovat k vám. Tak to platí i v lidském světě.  

Jiné to je, když se psem žijete denně, a jiné, když se se psem setkáte venku. Buďte ostražití zejména ke psům, které neznáte a o nichž nevíte, v jakých podmínkách žijí. Mnozí psi díky svým zlým majitelům mají v hlavě zafixováno, že všichni lidé jsou zlí.  

About Author

Leave A Reply