Proč se v akváriu vyskytují sinice a jak je odstranit?

0

Jste majitelem akvárií? Pak jistě víte, že je nutné se o akvárium starat a že je třeba ho především pravidelně čistit. Pokud totiž akvárium nebudete čistit, mohou se vyskytnout nečistoty, bakterie nebo jiné potíže, které znepříjemní žití všem rybičkám v akváriu. V současné době jsou velice řešené takzvané sinice. Jedná se o modro-zelený sliz, který je sice velice snadný na odstranění, ovšem můžeme mu předcházet.  

Sinice jsou jakýmsi modro-zeleným povlakem, který je plný bakterií. I když si mnozí myslí, že se vyskytuje jen v rybnících, jezerech nebo přehradách, může se dostat i do akvária. Když se dostane sinice do akvária, velice rychle zamoří všechno vybavení, které v akváriu je. Proč sinice v akváriu vzniká a jak se sinice rychle zbavit? 

Proč v akváriu vznikají sinice? 

Nejčastějším důvodem vzniku sinic je nadměrné osvětlení. Ovšem může za to i nedostatek dusičnanů, proto je dobré zkontrolovat míru dusičnanů pomocí testů.  

Jak sinice odstranit? 

Jak již bylo zmíněno, je velice snadné odstranit nepříjemnost zvanou sinice. Většinou pomůže produkt zvaný Easy Life Blue Exit, což je přípravek stvořen právě k boji proti sinicím. Produkt má mnoho kladných referencí, proto stojí za zkoušku. 

Mnohdy však postačí pouhé zatemnění akvária. Zatemnění by mělo probíhat i několik dní, po uplynutí této doby je dobré vyjmout většinu vody a akvárium vyčistit.  

Jak sinici předcházet? 

Samozřejmě existuje několik způsobů, jak předcházet vzniku sinicí. Dbejte například na pravidelnou výměnu vody. Ve vodě se usazují zbytky nesnězeného krmení, což jsou jinými slovy živiny pro sinice. Pomoct může i kvalitní druh osvětlení, konkrétně LED osvětlení nebo zářivky.  

About Author

Leave A Reply