Proč se vyplatí otestovat si DNA kočky či psa?

0

Technologie a rozvoj mnoha oblastí jde dopředu sedmimílovými kroky. V současné době skoro známe lék na neléčitelnou rakovinu, zanedlouho jistě zjistíme, jak se dá léčit například vzteklina, která se přenáší na člověka a kterou trpí především naši milovaní domácí mazlíčkové. V současné době však domácí mazlíčky netrápí jenom zmiňovaná vzteklina, proti které se mohou očkovat, ale v současné době jsou mazlíčci náchylní i na jiné nemoci. Pokud jste milujícím majitelem, doporučujeme otestovat DNA nejen vašich psů, ale i koček, protože na základě tohoto vyšetření a výzkumu zjistíte, jestli mazlíčkové jsou nebo nejsou nemocní či jak to s nimi doopravdy je.

Málokdo ví, že se testy DNA provádí i na domácích mazlíčcích. Mnozí lidé se domnívají, že se jedná o testy na lidech, nikoliv na domácích mazlíčcích, což je tedy jedna velká lež. Testy DNA se dělají především u pejsků nebo koček, které pochází z útulku. Testy tak snadno a rychle ukojí zvědavost budoucího majitele, který chce o svém novém přírůstku vědět první poslední. Zejména chce vědět, jestli zvířátko bude nebo nebude nemocné, což díky testům DNA může lehce zjistit.

Z čeho se bere DNA?

Teoreticky lze testy DNA provést na základě jakéhokoliv biologického materiálu. Nejčastěji se testy dělají z krve, ale taky ze stěrů sliznice nebo z dutiny. Využívají se taky chlupy či jiné tkáně, jakými může být kůže nebo sval či přímo vnitřní orgány.

Jak testy DNA fungují?

Co se týče toho, jak to vlastně funguje, je to všechno poměrně jednoduché. Technologie testů dokáže zajistit až dva tisíce znaků, které se srovnají a zpracují v databázi z více jak dvěma stovkami plemen. V databázi se nachází zhruba dvanáct tisíc vzorků, které se porovnávají.

Výsledkem je vyhodnocení shod a podobností, na základě kterých se určí délka života či pravděpodobnost nemocí.

About Author

Leave A Reply