Proč si pes tak těžko zvyká na psí hotel?

0

Psí hotely se dnes nachází na každém rohu. Je to především z toho důvodu, že psí hotely jsou čím dál atraktivnější. Majitelé psích čtyřnohých přátel jsou totiž čím dál víc časově vytížení, což se samozřejmě odráží na samotných mazlíčcích, kterým se najednou nedostává potřebné péče a pozornosti, kterou vyžadují. Pokud majitelé psů vědí, že se o pejska nebudou moct starat celý den či týden z důvodu pracovních povinností nebo dovolené, je nejlepší pejska dát buď k příbuzným, nebo právě do psího hotelu, který nabízí mnohé zajímavé služby. Ovšem žádný majitel nesmí být ke svému pejskovi lhostejný. Pokud uvidí, že se pejsek v hotelu necítí dobře, měl by najít jinou alternativu.  

Ne každý pejsek dobře snáší cizí prostředí či konkrétně psí hotely. Je to něco nového, s čím se mnohdy pejsek setkává naprosto poprvé. Psí hotel tedy může v pejskovi vyvolat stres, který by žádnému psímu majiteli neměl být lhostejný.  

Stres je u psů mnohem nebezpečnějším jevem než u člověka, proto je nutné vše dělat proto, aby se pejsek ve stresu nenacházel.  

Proč psí hotel vyvolává v psovi stres a úzkost? 

Je hned několik důvodů, proč je pejsek z psího hotelu tak vyděšený a vystresovaný. Jedním takovým důvodem může být například to, že se všude kolem vyskytují cizí lidé, které nikdy v životě neviděl. V psím hotelu se navíc pejsek setkává s různými, mnohdy ošklivými zvuky, jako je štěkání jiných psů nebo podobně. Navíc psí hotel je pro psa neznámé prostředí, které je najednou zcela jiné, než s jakým se kdy dostal do styku. K dalším stresujícím faktorům lze přidat jiný denní režim nebo také změnu stravování, na kterou nemusí být připraven.  

Jak poznáte, že je pes ve stresu z psího hotelu? 

Příznaky stresu z psího hotelu se zcela rovnají těm, které má, když se jde k veterináři či do psího salonu. Nejčastěji se pejsek začne třást a začne se ukrývat či schovávat. Mnohdy se snaží z místnosti uniknout. Také může začít nadměrně slintat nebo kňučet, v mnohých případech se dokonce pomočuje. 

About Author

Leave A Reply