Proč volit do akvária LED osvětlení místo zářivkového

0

Toužíte po domácím mazlíčkovi, který bude tichý, ale zároveň bude skvělým společníkem, kterým se budete moct chlubit? Ideálním kandidátem na tuto pozici jsou akvarijní rybičky, které jsou tiché, nenáročné a navíc tvoří krásný bytový doplněk, který zútulní vaši domácnost. Než si však akvarijní rybičky pořídíte, je třeba jim připravit vkusný domov, v němž se jim bude dobře žít. Ideální je, když víte, o jaký druh máte zájem, který druh chcete chovat, od toho se totiž při zařizování akvária odpíchnete.  

Kromě velikosti nádrže je třeba zajistit rybičce dostatečně krásné prostředí, v němž se bude cítit příjemně. Kameny, rostliny a jiné dekorace slouží rybě zároveň jako skrýš či útočiště v případě, že se bude cítit v nebezpečí.  

Kromě dekorací je však třeba vybírat i vhodné osvětlení. Kvalitní osvětlení má dopad na to, jestli se v budoucnu v akváriu vyskytnou řasy a jiné nečistoty či nikoli. Vybírejte proto skutečně kvalitní osvětlení, které nebude pro ryby nepříjemné a zároveň bude dostačující.  

LED osvětlení je to pravé 

Pokud vám smíme doporučit osvětlení, které je vhodné pro vaše akvárium, zvolte takzvané LED osvětlení, které je pro vaše akvárium skutečně to pravé. Důvodů, proč je LED osvětlení lepší než klasické zářivkové osvětlení, je hned několik. Patří mezi ně například výrazně nižší spotřeba elektrické energie, dále také lepší světelné spektrum, které ocení zejména rostliny, jimž pomáhá LED osvětlen v lepším růstu. LED osvětlení navíc poskytuje hned několik možností nastavení výkonu záření, což je také velkou výhodou.  

Majitelé akvárií upřednostňují LED osvětlení ještě z jednoho důvodu, a sice může se tímto způsobem navodit dojem postupného stmívání.  

Druhy LED osvětlení 

Sice není LED osvětlení nejlevnější, je však mnohem úspornější. Zakoupit je možné LED čipy a LED pásky, je na každém majiteli akvária, pro co se rozhodne. 

About Author

Leave A Reply