Psí dermatitida způsobená houbou. Jak se projevuje a jak se léčí?

0

I psí mazlíčci mohou trpět vážným onemocněním, nejčastěji se potýkají s kožními onemocněními, které jsou na první pohled nepřehlédnutelné. Mnozí lidé však první stádia kožních onemocnění podcení či si jich nevšimnou. Je to především z toho důvodu, že první stádia se většinou projevují vypadáváním srsti, což se může přisuzovat k běžnému línání, které je součástí psího života. Jestliže však chlupy vypadávají rychleji, než jak rostou, vzniká problém v podobě lysého místa. A lysé místo už signalizuje kožní onemocnění.  

Kožních onemocnění však je mnoho. Mezi nejčastěji se objevované patří dermatitida způsobená houbou. Dermatitidě způsobené houbami se také jinak říká trichophytosis. Jedná se o dermatitidu způsobenou konkrétně patogenními houbami, říká se jí také ještě ringworm.  

Dermatitida způsobená houbami je však zajímavá proto, že se jí může nakazit i člověk. Nemoc je nebezpečná dvojnásob, přenašeči totiž nejsou jenom nakažená zvířata, ale také i hmyz.  

Psí dermatitida způsobená patogenními houbami může napadnout naprosto jakéhokoli psa, jakékoli velikosti i jakéhokoli plemena. Nejčastěji se však uchycuje na psy s krátkou srstí.  

Jaké jsou hlavní příznaky psí dermatitidy? 

Samozřejmě i toto onemocnění má své hlavní příznaky. Mezi hlavní příznaky patří především drobné kulaté skvrny, které jsou asymetricky umístěné. K dalším příznakům patří to, že povrch postižených oblastí se odlupuje. Tím se tvoří takzvaný cigaretový popel.  

Jak se psí dermatitida způsobená houbami léčí? 

Zavítat k veterináři – to je to první, co musíte udělat, pokud se objeví příznaky psí dermatitidy na vašem domácím mazlíčkovi. Abyste však věděli, jak léčba nemoci bude probíhat, prozradíme vám to. Psí dermatitida způsobená patogenními houbami se léčí tak, že se zavedou vakcínové přípravky. Také se aplikuje předepsaná mast a musí se psovi podávat antifungální přípravky, které jsou vysoce toxické, proto se musí dodržovat předepsané dávkování.

About Author

Leave A Reply