Psí línání je běžné. Buďte však pozorní, může se jednat i o kožní onemocnění

0

Psí línání je naprosto běžná věc patřící do psího života. Mnozí majitelé nad línáním mávnou rukou, jinou jsou však značně znepokojeni, jelikož se přece jen může jednat o kožní onemocnění, s nímž nechce mít nikdo nic dočinění. Někdo si může říct, že znepokojení je zbytečné, vždyť se kožní nemoci u psů neprojevují, ale opak je pravdou. Je dobré být při línání v pozoru, línání totiž může být signálem upozorňujícím na vážné kožní onemocnění, s nímž se ihned musí zavítat k veterináři.  

Každý majitel psa by tedy měl znát rozdíl mezi normálním línáním psa a línáním, které už normální není. Zatímco běžné línání je jen proces zbavování se staré srsti, která je ihned nahrazována novou, línání způsobené kožní nemocí nenásleduje nárůst srsti nové.  

Jaké línání je běžné? 

Jak jsme zmínili, línání je běžná součást psího života. Psi se s tím musí vypořádat stejně jako jejich majitelé. Jak jsme však také zmínili, musí se umět rozeznávat normální, běžné línání od línání způsobeného kožní nemocí.  

Za běžné línání se považuje línání postupné, kdy po vypadávání chlupů nevznikají holá místa. Pokud se přece jen holá místa objeví a chlupy na místech nerostou, jedná se o vážné kožní onemocnění a je nutné zamířit k veterináři.  

Holá místa, snadné vypadávání srsti 

Dalším příznakem kožního onemocnění je také snadné vytrhávání, případně vypadávání srsti. Pokud srst vypadává až příliš snadno a rychle, ostatně nenarůstá, je něco špatně.  

Co způsobuje kožní nemoci? 

Pes se tedy trápí holými místy, to je hlavní příznak kožních onemocnění. Co však kožní nemoci způsobuje? Podle veterinářů má na tom největší podíl špatná strava, která je bohatá na obiloviny. Obiloviny je třeba nahradit masem, investujte proto do kvalitních psích krmiv.

About Author

Leave A Reply