Psí množírny: náš zákon je nijak neomezuje – nezná totiž tento pojem

0

Snad jedinou dobrou zprávou, která se týká množíren psů u nás je to, že velkomnožíren je v ČR poměrně málo, ovšem těmi menšími množírnami se naše republika bohužel doslova hemží. Takové množírny chrlí měsíčně kvanta psů, kteří jsou porozeni jako nedozrálí, bez končetin, s genetickými vývojovými vadami a s trvalým poškozením psychiky. Kdy se náš stát už konečně rozhoupe a vydá zákon, kterým se takovéto množení psů stane konečně nezákonné!?

Smutné bronzové místo na žebříčku

Po obchodování s drogami a zbraněmi je u nás třetím nejvýnosnějším nezákonným byznysem obchodování se štěňaty – konkrétně nelegální vývoz štěňat do zahraničí. Bohužel náš zákon nezná pojem MNOŽÍRNA, a tak proti lidem, kteří množí psy na vývoz a proti množírnám samotným ani nemusí nijak zasahovat. Naštěstí tu však máme několik uvědomělých organizací a společností, které se proti nezákonnému množení psů a jejich nelegálnímu exportu dokážou postavit a bojují tak za normální život psů, živných tvorů, kteří mají stejné právo na hezký život, jako mají jiná zvířata.

Mnoho psů nezná pojmy jako venčení, pelíšek, čistá voda...

Mnoho psů nezná pojmy jako venčení, pelíšek, čistá voda…

Odhalené množírny ukazují, v jakých poměrech tam psi živoří

V naší republice bylo díky těmto organizacím, ale i neutuchající snaze některých jednotlivců angažujících se v boji proti psím množinám již odhaleno několik takovýchto rádoby „chovných stanic“ u nichž výsledkem práce jsou desítky až stovky štěňat různých ras a různých zdravotních obtíží a bohužel i deformací. Jmenujme alespoň jednu z množíren odhalenou poměrně nedávno, a to v Chotěvicích u Trutnova. Její majitel dokonce přiznává, že se jedná o jistý způsob obživy, ale myslí tím hlavně psy, kteří si mají na sebe vydělat tím, že zplodí další generaci ubohých tvorů, se kterými bude nelidsky zacházeno, budou žít ve vlastních výkalech, nebudou mít dostatek stravy, misku s čistou vodou ani svůj pelíšek na spaní. Jistou mají jen klec, trápení a nedostatek.

Která plemena jsou u nás i za hranicemi nejžádanější

V těchto nepovolených množírnách se zcela nejčastěji setkáváme se psy malých plemen, mezi nimi jsou převážně jorkšíři, bišonci, čivavy a shih-tzu. Těch se do dodávky bez oken a čerstvého vzduchu, bez vody a krmení, která vyváží nelegálně psy za hranice naší republiky, vejde přece jen nejvíc – třeba i 200 štěňat. Je pochopitelné, že ne všechna štěňata na místo určení dorazí živá. Překupníci a převažeči přeci nejsou od toho, aby nešťastným psům zajišťovali krmení a tekutiny, nebo je pouštěli vyvenčit se v průběhu cesty. Ti jsou od toho, aby na nebohých psech vydělávali balíky peněz.

Jak rád bych se odsud dostal

Jak rád bych se odsud dostal

Zoomafie bez trestu

Přesto, že u nás žije spokojeně se svými majiteli na 2 miliony čtyřnohých domácích mazlíčků – psů, o tom, kolik štěňat vyprodukují množírny a kolik z nich nelegálně opustí republiku, můžeme v současné době spíše jen spekulovat. A opět jsme na začátku, opět jsme u děravých zákonů, které neřeší pojmy jako je množírna a nestarají se o tresty, kterými by měla být zoomafie, to je překupníci a vývozci psů, v hojné míře za svou trestuhodnou činnost po zásluze potrestáni!

Zakročit a udělat něco

Je mi tady tak  smutno

Je mi tady tak smutno

Každý z nás může přiložit svou ruku k dílu a udělat něco proto, aby množírny u nás už nebyly neviditelnými objekty, ale bylo dosaženo toho, že se tato činnost oficiálně stane trestnou činností. Jednak na internetu může každý z nás online podepsat petici proti množírnám, a tím přispět k tomu, aby se vláda musela zaobírat problematikou množíren. Pochopitelně nekupujte štěňata, jejichž původ není zcela dobře a jednoznačně prokazatelný a nepodporujte tak množitele a hlavně: nebuďte lhostejní! Množírna to je peklo, peklo pro zvířata, která si ho rozhodně nezaslouží. Mějte oči otevřené a všímejte si, kde ve vašem okolí stojí nevyužívaný starý kravín, z něhož je takřka neustále slyšet štěkot psů. Nenechejte to být, když blízko vašeho bydliště na zanedbané oplocené zahradě stojí něco jako přístřešek a z něj na vás vykukuje několik bezbranných hlaviček psů malým otvorem. Nezdá se vám garáž v sousedství, ze které se line až neuvěřitelný zápach z výkalů a časté vytí? Nenechejte takové objekty už dále bez povšimnutí a upozorněte na ně. Mnohdy je to jen naše lhostejnost, co dovolí, aby bezbranní tvorové zbytečně trpěli, aby fenky dopované hormony rodily 2 x i 3 x za rok štěňata a pak umíraly zbytečně vysílením ještě mladé, zapomenuté a v kleci. Nepodporujme množírny tím, že před množiteli budeme zavírat oči a že o množírnách nebudeme chtít nic slyšet!

About Author

Leave A Reply