Psí pověry, které nám pletou hlavu

0

Nejen kolem koček, ale také kolem psů panuje nespočetné množství zvláštních pověstí a pověr, které nám pletou hlavu. Jelikož pejsci patří k nejčastějším domácím mazlíčkům, měli bychom vědět, kde je skutečně pravda. Češi jsou ve světě považováni za největší milovníky pejsků, bohužel mnozí majitelé psů mají hlavu plnou pověr a nesmyslů, které někde slyšeli a uvěřili jim. Pojďme si nejčastější mýty a pověsti týkající se psů uvést na pravou míru.  

1) Psi nesmí jíst vepřové 

Milovníci pejskům chtějí svým čtyřnohým přátelům dopřát to nejlepší. Kupují jim výtečné, lahodné maso, na kterém si pejsek pošmákne, ovšem chodí obloukem kolem vepřového masa, jelikož někde slyšeli, že psi vepřové maso jíst nesmí. Jenže to je nesmysl. Vzpomeňme si na minulost, vždyť v naší historii se pejsci krmili především vepřovým masem. Vepřové maso není vhodné jen pro ty psy, kteří trpí obezitou nebo kteří se už řadí mezi seniory. Ovšem nejedná se o tabu, nýbrž o maso, které psovi dodá potřebnou energii.  

Samozřejmě i zde platí, že všeho s mírou.  Ale to platí u čehokoli, co psovi dáte. 

2) Psi mají černobílé vidění 

Jedná se o další mýtus, který se šíří mezi lidmi. V současné době se však ví, že psi vidí sice jinak než člověk, ovšem nevidí černobíle. Psí vidění se dá přirovnat našemu lidskému vidění v šeru, případně je možné přirovnat psí vidění k barvoslepým lidem.  

3) Každá fena musí mít štěňátka 

Kdepak. Fenky nemusí mít za svůj život štěňátka. Mnozí psí majitelé si myslí, že když se fenka připustí alespoň jednou v jejím životě, předejde se tak zdravotním problémům. Ovšem ty dříve nebo později postihnou každého psa, nezáleží na pohlaví, věku, způsobu stravování ani na tom, jestli za svůj život porodil nebo ne.  

Pokud tedy nechcete, aby fenka štěňata měla, vykastrujte ji hned po prvním hárání – doporučují odborníci.  

About Author

Leave A Reply