Rozhodli jste se pro chov kajmana brýlového? Poradíme vám, jak na chov

0

Čím netradiční domácí mazlíček, tím lépe – takto uvažují mnozí majitelé domácích mazlíčků, kteří chtějí, aby jim jejich mazlíčky kdekdo záviděl. Sice jsou pejsci a kočky stále atraktivní, ale nejsou ani zdaleka tak atraktivní jako například hadi nebo pavouci. Mnozí lidé touží po adrenalinu, a tak svůj život zpestří tím, že začnou chovat extrémně nebezpečné zvíře. Najdou se šílenci, kteří chovají krokodýli, nejčastěji narazíme na chovatele kajmanů brýlového, kteří samozřejmě nejsou snadnou ani levnou záležitostí.  

Jestliže se rozhodnete chovat krokodýla, konkrétně kajmana, musíte být připraveni na to, že vám tento domácí mazlíček sebere velkou část vašeho času. Stejně tak bude řádně zasahovat do financí, vždyť potřebuje hektolitry vody, elektřinu a také masitou potravu. Ani počáteční investice nebude levná, kajmana brýlového koupíte v rozmezí tří až sedmi tisíc korun.  

Dobře si tedy rozmyslete, než kajmana brýlového koupíte. Rapidně se vám totiž změní život.  

Kajmani stále žijí i ve volné přírodě 

I když se zde bavíme o chovu kajmana brýlového, nutno dodat, že se vyskytuje i ve volné přírodě. Narazit na něj můžete například v Jižní Americe, a to konkrétně v Brazílii nebo v Kolumbii. Jak jsme však také zmínili, můžete ho chovat doma.  

Chov kajmana brýlového 

Terárium pro kajmana brýlového by mělo být minimálně dvakrát delší, než je on sám. Stejně tak by mělo být minimálně dvakrát tak široké. Výška je dostačující tehdy, kdy ji nemá šanci překonat. Co se týče teploty vody, ta by se měla udržovat okolo sedmadvaceti stupňů Celsia, samozřejmě se nesmí zapomenout na vyhřívané místo na souši, kde by se měla udržovat teplota pohybující se kolem pětatřiceti stupňů.  

Kajman brýlový se krmí zejména živými rybami, ale také hlodavci nebo jinými malými živočichy. Obstojíte i s kousky masa.

About Author

Leave A Reply