S čím vším se můžeme obrátit na dobrého veterináře

0

Jako každý správný majitel psa jistě znáte spoustu psích vtipů anebo veselých průpovídek o psech. Dojde-li ovšem na návštěvu veterináře, jdou žerty stranou. Jak to naši pejsci jen dělají, že už od prvního okamžiku tuší, že se nejde na procházku, ale tentokrát na vyšetření. Dobrá nálada pak opouští nejen našeho psa, ale často i nás. Je na místě poznamenat, že pokud jste si nepořídili psa plyšového, ale živého, pravidelné návštěvy veterinární ordinace vás neminou. Ať již jde o prevenci, nebo nutný zákrok.

I veterinář může mít osobní přístup

Vzhledem k tomu, že pes či kočka nejsou věci, ale naši živí milovaní tvorové, reklamovat je nemůžeme a uzdravit musíme. Vždyť i oni jsou přece součástí našich životů a členy našich rodin. Takže i veterinář se může časem stát takovým nepostradatelným členem vaší rodiny, i když vzdálené. Právě na osobním přístupu, dobrých vztazích s mazlíčky i jejich pány a samozřejmě té nejkvalitnější možné zdravotní péči si většina současných veterinárních lékařů zakládá. Vždyť počet domácích mazlíčků u nás neustále roste!

Štěně bernského salašnického psa

Štěně bernského salašnického psa

Prevence nebo zákrok

Aby péče nás majitelů byla opravdu dokonalá, přicházejí na řadu i různá vyšetření a ošetření u veterinárního lékaře. Ta mohou sestávat z preventivních prohlídek, vážení, očkování, rentgenů, ale bohužel i z chirurgických zákroků. Zlomil si váš pejsek nohu, potřebujete nechat vykastrovat vaši fenku anebo naopak rádi byste na sonu zjistili, kolik štěňat vaše fenka už brzy očekává? Všechna tato vyšetření a zákroky jsou na většině veterinárních pracovišť běžně dostupná. Pouze k některým veterinárním úkonům je třeba se předem objednat.

Výživové poradenství

Aby co nejdéle zůstalo pouze u základních vyšetření, jakým je třeba očkování a nemuseli jste veterináře vyhledávat kvůli vážnějším potížím vašeho miláčka, je třeba včas myslet na prevenci. Spousta zdravotních problémů psů i koček pramení ze špatné výživy. To je důvod, proč ani v tomto směru není nikdy od věci poradit se s veterinářem. Ovšem nejen potravou těla živ je pes! Psi potřebují také duševní činnost, potřebují zaměstnání, práci, lásku a péči.

Rady ohledně chování

Z vlastní praxe však víme, že v mnoha případech postačí, když vám veterinář uspokojivě odpoví na váš dotaz týkající se vašich domácích mazlíčků a jejich chování. Role veterináře může ale mít více podob. Je chybou nás lidí, že neumíme dostatečně oceňovat dobré a uspokojivé chování. To špatné ale umíme obvykle velmi dokonale trestat. Ovšem každý veterinář vám potvrdí, že by tomu mělo být spíše naopak. Nasměruje nás třeba právě na metodu pozitivního výcviku anebo nám pomůže rozpoznat, proč dochází u našeho psa k separační úzkosti a jak ho odnaučit vytí a štěkání v době naší nepřítomnosti. Vysvětlí nám, proč se náš kocourek nesnáší s nově doneseným kotětem z útulku anebo vám konečně prozradí, jak je to s psími blechami, jestli na člověka jdou anebo nejdou.

Prohánějí se vám podobné otázky hlavou? Popřípadě potřebujete vědět, proč vás pes nesnáší ten dokonalý šampon s vůní melounu? Proč kvůli piškotu udělá cokoli, ale když do něj chcete dostat jeho denní příděl granulí, musíte s ním zajet nejprve do lesa, aby se unavil a dostal hlad? Potom se s důvěrou obraťte na svého veterináře, ten má se psy mnohem košatější zkušenosti než vy a jistě vám rád a ochotně poradí.

About Author

Leave A Reply