Co se děje, když se pes nadměrně olizuje?

0

Pes je jen živá bytost, které se musí jeho majitelé věnovat. Je nutné o svého čtyřnohého přítele pečovat, a to nejen tak, že ho budete venčit nebo mu budete dávat pravidelně jídlo. Je třeba ho také pozorovat, jestli nevykazuje známky choroby, nachlazení nebo jestli mu není zdravotně špatně. Věřte tomu nebo ne, i psi mohou velmi trpět, když jsou nemocní. Stejně jako pro člověka, tak i pro psa je nejnebezpečnější stres a deprese. To se ostatně projevuje i nadměrným olizováním, které však může znamenat i mnoho jiného.  

Pokud jste majitelem psího čtyřnohého přítele, je vaší povinností ho sledovat a vnímat jeho chování. Každé nevšední chování může být příznakem nemoci nebo zdravotních potíží. Příznakem je jak nadměrné ničení domácnosti, tak i vyprazdňování v domě či nadměrné škrábání. K dalším nebezpečným příznakům patří zmiňované nadměrné olizování.  

Může se jednat o kožní zánět 

Když se pes nadměrně olizuje, většinou se také souběžně i velmi škrábe. Tímto způsobem může sám pejsek maskovat to, že ho chytila alergie nebo že trpí kožním zánětem. Tuto zdravotní potíž může způsobovat prostředí, v němž se nejčastěji pohybuje.  

Samozřejmě kožní zánět nebo alergie není to jediné, na co příznak upozorňuje. Může se jednat také o stres či depresi, kterou tímto způsobem zahání.  

Co v takových chvílích dělat? 

Pokud veterinář potvrdí, že je zdravotně pejsek v pořádku, je to psychický problém, který může vyřešit jenom majitel pejska, a to tak, že mu bude věnovat více své pozornosti a svého času. Když se pejsek dostává do deprese, většinou ho něco trápí, a to často nedostatek pozornosti či to, že bývá často sám. Ukažte mu, že sám na světě rozhodně není a travte s ním víc času než poslední dny.  

Radost mu mohou udělat i nové hračky nebo například kvalitnější krmivo, kterým jste ho nikdy nekrmili a které je bohatší  živiny a vitaminy.  

About Author

Leave A Reply