Co se o kočkách povídá a není pravda

0

O kočkách se toho povídá leccos. Většinou máme v hlavě zafixovaných několik věcí, které nám rodiče vštěpovali do hlav, když jsme byly děti. Mnohé domněnky nám v hlavě utkvěly díky pohádkám a povídkám, které nás v knížkách nejvíce zaujaly. Bohužel mnozí lidé si ani v dospělosti neuvědomí, že jsou to mylné domněnky, kterými se krmí jen malé děti, aby se utišila jejich zvědavost. Přinášíme vám seznam nejčastějších mylných domněnek, které o kočkách tradují a které však nejsou pravdivé.  

1) Kočka vždy dopadne na všechny čtyři 

Jednou z nejrozšířenějších pověr je ta, která povídá, že kočky vždy dopadnou na všechny čtyři. Pověra nejspíše vznikla díky mrštnosti koček, které jsou zároveň velmi zdatné. Kočky však nedopadnou vždy na všechny čtyři. Platí to zejména u pádu z malé výšky, kdy kočky nemají čas na narovnání nohou a srovnání páteře. Právě proto bývají zejména pády z malé výšky pro kočku velmi bolestivé.  

2) Kočky milují mléko 

To jsme se naučili z pohádek. Kočky odjakživa milují mléko a pijí jenom to, jenže to je největší omyl, který sídlí v našich hlavách. Kočky nepatří k tvorům, jež mléko milují. Naopak, ke svému životu ho nepotřebují, dokonce by se mu nejraději vyhýbaly, jelikož ho velice těžko tráví.  

3) Kočky jsou falešné 

O kočkách se také říká, že by se jim nemělo věřit, jelikož jsou falešné a nevěrné. Jedná se však opět o mylnou domněnku, která vznikla především díky kočičí povaze. Kočka si totiž dělá, co chce, není ukázněná jako vycvičený pes. Ovšem i když si kočka dělá, co chce, neznamená to, že vám nezůstává věrná. Pokud si vás oblíbí, dokáže být věrná stejně jako pes.  

4) Kočka má devět životů 

A opět jsme u velice známého omylu, který se šíří mezi lidmi. Kočka rozhodně nemá devět životů, má jeden jediný život stejně jako všichni ostatní živočichové na světě. Pověra vznikla už v minulosti, kdy lidé věřili, že se kočka ze všeho doslova “vylíže” sama. Jenže dnes už každý majitel kočky ví, že i kočka potřebuje veterinární vyšetření. 

About Author

Leave A Reply