Jak se můžete od psa nakazit a jak se chránit?

0

I když jsou pejsci hodnoceni jako nejlepší přátelé lidí, přesto mohou být pro lidi i obrovským nebezpečím, a to zejména tehdy, pokud jsou nemocní. Mnohé nemoci jsou totiž přenosné na člověka a nejčastěji se přenáší dotykem, škrábnutím, kousnutím nebo slinami. Ať už jste majitelem jakéhokoliv plemena, měli byste svého pejska nechat očkovat, protože jenom tak ochráníte pejska i sebe. Je však mnoho dalších způsobů, jak své zdraví můžete ochránit před nemocemi, které se přenáší ze psa.  

V současné době jsou psí nemoci poměrně časté. I když velká řada psích nemocí není přenosná, existují druhy nemocí, které přenosné jsou. Nejnebezpečnější nemocí je vzteklina, která bohužel ani v dnešní moderní době, kdy technologie dělá obrovské pokroky, není léčitelná. Zároveň je smrtící a může zabít nejen domácího mazlíčka, ale i vás.  

Kromě této nemoci je nebezpečných ještě několik, ovšem to není hlavním předmětem článku. Otázkou je, jak se před nakažením chránit.  

Očkování je samozřejmostí 

Nejlépe uděláte, pokud svého pejska naočkujete. Tím chráníte nejen jeho, ale i sebe. Nutné je očkovat především ty pejsky, kteří se často toulají venku a kteří přichází do styku s jinými zvířaty, které se neřadí mezi domácí. Konkrétně vzteklinu nejčastěji přenáší srnky nebo lišky, ostatně přenést nemoc může i kočka, která se nakazila od zmiňované lesní zvěře.  

Pravidelné kontroly nejsou na škodu 

Abyste nepromeškali žádný případný příznak nějaké nemoci, je nutné svého pejska pravidelně kontrolovat. Doporučuje se kontrolovat trus či případně odčervovat pejska. Odčervování není nutné jenom po narození, ale tato aktivita by se měla opakovat jednou za tři měsíce. Samozřejmě je nutné dodržovat základy hygieny, je třeba si umývat ruce.  

Náchylní na nemoci jsou především malé děti nebo těhotné ženy. Právě ti by měli dbát na zvýšenou osobní hygienu. 

About Author

Leave A Reply