Jak se nachystat na kočičího domácího mazlíčka?

0

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte kočku? Psi vám nejsou sympatičtí nebo jste na ně jen alergičtí, proto vám kočka přijde jako nejlepší možné řešení? Kočky nejsou vůbec špatnými domácími mazlíčky. Nevyžadují tak velkou porci péče a pozornosti jako pejsci, ovšem je nutné se na kočku dobře připravit a investovat do vybavení, které kočka vyžaduje a ke svému životu doslova potřebuje. Počáteční investice do tohoto domácího mazlíčka tak nebude zrovna nízká, ovšem bez toho nebude péče o kočku snadná.  

Pojďme si tedy říct, jak se na kočičího domácího mazlíčka nachystat a do čeho konkrétně investovat.  

1) Do záchodu 

Prvotní investicí by mělo rozhodně být to, že se bude investovat do záchodu. S kočkou nemusíte chodit venčit se ven, ovšem nenechávejte ji, aby vykonávala svou potřebu kdekoli a kdykoli si usmyslí. To byste se potom divili, kde všude byste na taková překvapení narazili! 

Kočky potřebují dostatečně velký záchod, aby se v něm mohli otočit. Jen tak budou cítit, že to je to pravé místo pro vykonání potřeby. Ideální jsou toalety kryté, v nichž bude mít kočka potřebné soukromí.  

2) Do škrabadla 

Nechcete, aby vám kočka škrábala postel nebo pohovku? Je třeba jí koupit škrabadlo, které kočka použije na škrábání svých drápků, což je zcela přirozený proces, s nímž musí každý budoucí majitel kočky počítat.  

3) Do fontánky 

I kočka potřebuje dodržovat svůj pitný režim, ovšem mnohým kočkám voda z misky nevoní. Raději volí zábavnou formu pití, což jsou pro ně například fontánky. Když pořídíte kočce fontánku, naučíte ji dostatečně pít, zároveň ji i zabavíte.  

4) Do jatek 

Velkou a pravidelnou investicí bude investice do krmení, a to konkrétně do jatek. I když se mnozí lidé domnívají, že kočka ke svému životu potřebuje jenom mléko, pravda je někde jinde. Kočka je šelma, tudíž ke svému životu potřebuje kvalitní stravu, která by z osmdesáti procent měla být jenom o mase, nikoli o mléku.  

About Author

Leave A Reply