Jak se poprat s hnědým zákalem v akváriu

0

Mít čistou vodu v akváriu je sen mnoha majitelů akvárií. Majitelé akvárií moc dobře ví, že udržet si čistou vodu v akváriu, to není zrovna jednoduché. Je to běh na dlouhou trať, který je poměrně náročný. Vyžaduje čas, dostatek trpělivosti, nesmí se na pravidelnou vodu zapomínat. Pokud se na pravidelnou údržbu zapomene, může se do akvárií dostat nepříjemný zákal, takzvaný hnědý zákal, který utvoří z akvária nehezký bytový doplněk, kterým se nejen, že nebudete chtít pyšnit, ale také se za něj budete doslova stydět.  

V současné době hnědý zákal okupuje mnohá akvária. Víte, proč vzniká? Většinou bývá způsobený kořeny nebo listy stromů, které v akváriu tvoří krásnou dekoraci.  

Pro někoho in, pro jiné out 

Je třeba však zmínit, že hnědý zákal nevidí všichni chovatelé jako problém, který se musí odstranit. Mnozí chovatelé akvarijních rybiček chtěli dosáhnout přesně tohoto vzhledu. Lze tedy říct, že majitelé akvárií lze rozdělit na dvě skupiny, a sice na ty, kteří po hnědém zákalu touží a kteří se s ním pyšní, a na ty, kteří se ho snaží zbavit a také se mu snaží předcházet.  

Mezi chovateli, kteří preferují hnědý zákal v akváriu, patří ti, kteří mají doma takzvané biotopní akvárium, pro něhož je toto zbarvení důležité.  

Jak se hnědého zákalu zbavit? 

Pokud však patříte mezi majitele akvárií, kterým se hnědý zákal nelíbí, je možné s ním zatočit, a to poměrně snadno. Stačí koupit filtrační náplně, které vodu poměrně rychle zatočí. Filtračních náplní je mnoho, nechte si poradit.  

Ať už však sáhnete po jakémkoli filtru s jakoukoli filtrační náplní, je nutné filtr jednou za čas čistit. Většinou to bývá tak, že se regeneruje v roztoku SAVA, ale opět si nechte i v tomto poradit od odborníků, kteří mají jistě i jiné tipy, jak efektivně filtr vyčistit.  

About Author

Leave A Reply