Jak se poprat se psí alergií

0

I pes může trpět mnohými alergiemi. Nejvíce alergií číhá na psa během jara, ale i nyní ho může leccos trápit. V současné době jsou pejsci nejvíce náchylní na rostliny či chmýří, mnozí jsou dokonce alergičtí na blechy nebo klíšťata a jinou podobnou havěť, která pejsky s radostí napadá. Naštěstí lze alergiím předcházet, a to tak, když budete pejska chránit před zdroji alergií. Ovšem samozřejmě psa ne vždy ochráníte. Někdy ochránit čtyřnohého psího přítele skutečně nejde, proto si pojďme říct, jak se s alergií poprat a jak ji hravě zvládnout.  

Myslíte si, že pes přišel do styku se zdrojem alergií? 

Mnozí chovatelé mohou mít vážné podezření, že se pes skutečně dostal do styku se zdrojem alergií. Pokud to tak je, měly co nejdříve přijít příznaky, jež na alergii poukazují. Buďte proto ve střehu. K prvotním symptomům se řadí například intenzivní drbání, ale také si pejsek může začít okusovat srst, a to konkrétně v uších, na hlavě nebo v podpaží a na břiše. Místa, kde bude srst vytrhaná, budou zarudlá, což je příznak toho, že se k pejskovi dostavila alergie a je nutné udělat dvě věci – nejdříve se počká, až alergie přejde. Může se jednat jenom o něco přechodného, co odezní v brzké době. Pokud však alergie přetrvává, je třeba zavítat k veterináři, kde bude proveden takzvaný alergologický test.  

Co je to alergologický test? 

Mnozí lidé se však s alergologickým testem doposud nesetkali. Jedná se o test, který s přesností řekne, co je špatně. Nejedná se o nic složitého, jen se s pejskem přijde k veterináři, ten odebere krevní sérum většinou v množství tři mililitry a poté se čeká na výsledky, které by měly být zjištěny do čtrnácti dnů.  

Dodržujte léčbu 

Jestli se bude skutečně jednat o nebezpečnou alergii, budete muset se svým psím mazlíčkem dodržovat léčbu. Pokaždé se jedná o léčbu jinou, jet o individuální a vždy rozhoduje to, o jakou alergii se přesně jedná a kdo ji vyvolal. Samozřejmě žádnou alergii se nikdy nepodaří vyléčit napořád, je však možné její účinky eliminovat.  

About Author

Leave A Reply