Jak se správně starat o užovku červenou

0

Každý člověk má rád něco jiného. Někteří dávají přednost chovu akvarijních rybičekk, jiní si domácí mazlíčky pořizují v podobě psů. Někteří jsou však milovníci spíše plazů. Nejen v zoologických zahradách se chovají hadi. Můžete si je chovat i doma, jenom si musíte zjistit potřebné informace o daném druhu. Každý druh hada vyžaduje něco jiného, každý je jiný. Pro začátek by se měli chovatelé hadů zaměřit spíše na méně nebezpečné hady, neměli by se ihned pouštět takvzaně „do extrémů“. Pro začátek můžete chovat například užovku červenou.

Tento had je specifický svým zbarvením. Užovku červenou si pořizují i chovatelé-začátečníci, protože její chov není nijak zvláštní, nevyžaduje toho mnoho. Navíc je mírumilovná, nekousavá a celkově skutečně nenáročná.

Důvodů, proč byste měli chovat právě tohoto hada, je však nespočet. My si však řekněme něco víc o užovce červené, ať víme, co si vlastně do domácnosti pořizujeme.

Jak má být vybavené terárium pro užovku?

Než si užovku červenou pořídíte, měli byste mít dobře zařízené terárium. Co se týče teploty, ta by se měla pohybovat od pětadvaceti stupňů do čtyřiatřiceti stupňů Celsia. Užovka se bude logicky schovávat přímo pod žárovkou nebo pod kamenem, vždyť hadi milují teplo. V noci by teplota neměla klesnout pod osmnáct stupňů.

Co se týče světla – nebudete potřebovat žádnou speciální žárovku, protože užovka červená není na světlo náchylná. V létě si dokonce vystačí s běžným denním světem.

Čím užovku červenou krmit?

Užovka červená miluje hlodavce, ale je nutné podotknout, že do jejího jídelníčku se nebojte zařadit například savce nebo ptáky. Doporučujeme servírovat myši, mastomyši či pískomila. Mnoho chovatelů dává k obědu užovce červené morče, jenže to by se v jejím jídelníčku nemělo vyskytovat vůbec, protože užovka ho velice špatně tráví.

Hlodavce či savce nebo ptáky volte následovně – jídlo by nemělo být větší, než je největší průměr hada.

About Author

Leave A Reply