Jak se starat o bradavičníka malého

0

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte hada? Pokud ano, je třeba popřemýšlet nad tím, jaký druh do svého domova přinesete. Obecně se doporučuje sáhnout po škrtičích, kteří nejsou tak jedovatí jako hadi, kteří mohou usmrtit člověka jedním jediným kousnutím. Rozhodně se vyhýbejte známým, velmi jedovatým hadům, s nimiž není lehké pořízení. Pokud vám můžeme doporučit zajímavý druh hada, doporučujeme vám bradavičníka malého, který je známý tím, že je nejedovatý a je zároveň vodním hadem, který nemá často ve zvyku opouštět vodní hladinu.  

Když si člověk představí hada chovaného v domácnosti, nejčastěji se mu vybaví had, který je ve velkém teráriu a vyhřívá se na kameni. Jenže ne všichni domestikovaní hadi milují kameny a teplo. Jsou druhy, jež jsou spíše pro vodu, kterou neopouští. Takovými hady jsou například bradavičníci, kteří jsou známí svou bezpečností a láskou k vodě.  

Zaměřme se nyní na toho nejmenšího zástupce celé velké čeledi Bradavičníkovitých. Je jím bradavičník malý, který jenom zřídka kdy vyleze na souš.  

Jak had vypadá? 

Bradavičníka malého poznáte zejména díky jeho hnědavé až modravé barvě. Zároveň je příčně pruhovaný, tudíž tímto snadno napodobuje jiné známé druhy mořských hadů. Tím hlavním rozdílem mezi bradavičníky a tradičními mořskými hady je, že bradavičníkům chybí v lebce několik kostí, které jiní hadi nepostrádají. Možná právě proto mají bradvičníci blíže ke klasickým hadům sídlícím na souši.  

Jak hada chovat? 

Otázkou je, jak se o bradavičníka malého starat. Doporučujeme ho chovat v akváriu, který má nízký sloupec vody (stačí voda do dvanácti centimetrů). Stojatá voda je ideální, stejně tak filtr je ideální v případě, že nevytváří žádný silný proud.  

Co se týče potravy, nejlepší volbou jsou ryby. U tohoto nejmenšího druhu volte malé ryby, jako jsou například akvarijní rybičky známé pod názvem paví očka.  

About Author

Leave A Reply