Jak se starat o psí uši

0

Pejsci jsou nejoblíbenější domácí mazlíčkové. Mnozí lidé si je pořizují v době, kdy se cítí osamělí či kdy potřebují dobrého hlídače domu. Pokud i vy zvažujete, že si pořídíte svého domácího čtyřnohého přítele, který vás bude nejen chránit, ale také milovat, je nutné si uvědomit, že pejsek je obrovská zodpovědnost. Pejska totiž nejen, že pravidelně krmíte, ale také ho musíte učit novým základním povelům, díky kterým se z něj stane slušný čtyřnohý přítel. Kromě toho je nutné dbát na jeho hygienu a péči. Starat se o pejska, to není jenom pravidelné koupání, ale také péče o uši.  

Pod slovním spojením „základní péče o psa“ si mnoho lid představí jen koupání či případně pravidelné krmení. Jenže pejsek si vyžaduje daleko více pozornosti. Je nutné ho stříhat, čistit mu zuby a starat se o jeho tlapky a drápky. Také se nesmí zapomínat na jeho srst a samozřejmě se nesmí opomenout psí uši.  

Nyní se zaměřme na uši. Víte, jak se o psí uši správně starat? 

Pravidelné kontroly jsou základ 

Uši jsou pro psa stejně důležité jako pro člověka. Je nutné je tedy pravidelně kontrolovat, abyste předcházeli případným potížím. Obecně platí, že pokud má pejsek ouška zdravé, nečistěte ho. Při čištění zdravých uší by mohlo dojít k poškození zvukovodu a najednou by vznikly nepříjemné problémy.  

Pokud má pejsek ušpiněná ouška ušním mazem, čistěte je tak, že si pořídíte speciální roztok, který se aplikuje do zvukovodu. Poté dojde k promasírování, kdy se roztok dostane na všechna místa v psím oušku, a následně ucho vytřete papírovým kapesníkem. Toto čistění je bezpečné a nijak neponičí a nepotrápí zvukovod psa.  

Pozor na letní měsíce 

Zejména v létě musí být majitelé psů více ostražití. Právě v této době psi trpí častými potížemi, do uší se jim dostávají mnohé infekce nebo záněty zvukovodu. Pravidelně tedy uši kontrolujte a když se vám něco nebude líbit, raději navštivte veterináře. Jenom tak předejdete problematické a zdlouhavé léčbě. 

About Author

Leave A Reply