Jak se starat o psí zuby

0

Když si člověk pořídí pejska, myslí si, že to bude snadné, jenže opak je pravdou. Pejsek nejen, že vyžaduje hromadu pozornosti, ale také je to zvíře, o které je třeba se starat. Péče o psa však nespočívá jenom v pravidelném koupání třikrát do roka, ale spočívá také je nutné pečovat o srst psa, jeho kůži či o jeho tlapky a drápky. Nyní se však zaměříme na péči o zuby.  

Zuby jsou pro pra nepostradatelné. Málokterý majitel o zuby psa pečuje. V současné době si lidé myslí, že zuby psa nemohou vypadnout, nemohou se zkazit či podobně. Opak je však pravdou. Psí zuby jsou stejně náchylné jako zuby člověka. Je nutné pečovat nejen o psí zuby, ale také o psí dutinu a bohužel se nejedná o běh na krátkou vzdálenost. Je to naopak běh na dlouhou trať, s čímž musí počítat každý majitel čtyřnohého věrného přítele.  

Kontrola začíná už v útlém věku 

Kontrola psích zoubků startuje už v útlém věku. Je třeba sledovat výměnu mléčných zubů za stálé. Je to tedy stejné jako u lidí. I u psů je třeba mléčné, doposud nevypadlé zuby odstranit. Kontrola zubů v útlém věku je nutná i z toho důvodu, že by zuby mohly narůst ve špatném postavení.  

Proč věnovat zubům pozornost už v útlém věku? 

Jak jsme zmínili, když začnete s kontrolou a péčí o zuby psích mazlíčků v útlém věku, předejdete mnoha závažným problémům. Díky brzké kontrole psích zubů si značně pejsek na kontrolu zoubků zvykat. Péče o jeho zuby tak bude v dospělosti mnohem jednodušší a snazší, nebude dělat problémy a nechá se hýčkat.  

S péčí o psí zuby souvisí zejména čištění zubů kartáčkem a pastou. Používejte však pastu určenou jenom pro psy, protože pasta určená pro člověka mu může podráždit žaludek, jako ostatně všechno lidské jídlo. O kvalitní a zdravé zuby pejska se zasluhují i různé pamlsky, a to konkrétně enzymatické pamlsky, v nichž se skrývají látky, které brání vzniku zubního kamene.  

About Author

Leave A Reply