Jak se starat o venkovní kočky? Kastrace je nutností

0

Než si pořídíte kočku, musíte si zodpovědět jednu důležitou otázku, a sice jestli bude kočka venku nebo u vás doma. Kočka domácí a kočka venkovní jsou dvě rozdílné bytosti, které vyžadují něco jiného. Pojďme se zaměřit na kočku venkovní. Co všechno potřebuje a liší se i to, čím ji krmíme?

Kočky jsou běžnými domácími mazlíčky. Někdo je má doma k pomazlení, jiný je chová venku, aby mu zaháněly myši. Pokud je ve vaší rodině kočka venkovní, oceníte vědět pár zajímavých informací, které vám poradí a pomůžou s péčí o ni.

Jak krmit venkovní kočku

Samozřejmě krmení se nijak neliší. Dávejte jí to, co dáváte i domácím kočkám, tedy granule pro kočky či maso pro kočky, vyvarujte se lidskému jídlu, které kočkám jenom ubližuje. Kočku venkovní musíte naučit chodit na jídlo. Podávejte jí tedy jídlo pravidelně, doporučujeme dvakrát denně – vždy ráno a večer. Pokuste se jí jídlo podávat i ve stejnou hodinu. Kočka tak na jídlo bude včas čekat.

Miska s jídlem by měla být vždy chráněna před větrem, sněhem či deštěm. Kočka potřebuje jíst v suchém prostředí, navíc nechce mít společníky, proto misku dávejte na místo, které nejde na první pohled vidět.

Kastrace je nutností

Ať už máte kočku nebo kocoura, kastrace je nutností. Pokud nechcete mít koťata, o která se budete muset starat, kastrace je u koček vážně potřebná, vždyť kočka může mít až patnáct koťat ročně. Kocouři se zase díky kastraci zbaví zápachu ze značkování.

Boudičky jako pro pejsky

Mnoho lidí si myslí, že boudy jsou jenom pro psy, ale není to tak. Boudy jsou i pro kočky. Vždyť i kočky se potřebují někam schovat, potřebují utéct před deštěm či se potřebují během zimy někde ohřát.

Bouda by sama o sobě měla být ukryta tak, aby na ni sníh či déšť nemohl. V opačném případě se vyplatí ji přikrýt igelitem, aby bouda byla skutečně chráněna před nepřízní počasí. Nezapomeňte na zatížení, aby boudu neodvál vítr. Boudu taky vystelte senem nebo nějakou dečkou, aby v ní bylo příjemně a teplo.

About Author

Leave A Reply