Seznamte se s demadekózou. Jak se projevuje a jak je dlouhá léčba?

0

Nemoci, které postihují naše psí mazlíčky, jsou velice závažné a jejich příznaky bychom neměli podceňovat. Mnozí majitelé psích mazlíčků si však příznaků ani nevšimnou, a tak včas neodhalují zdravotní neduhy, které naše mazlíčky sužují. Buďte na pozoru zejména před kožními onemocněními, kterými trpí psi nejčastěji. Psi dokonce kožními onemocněními trpí mnohem více než kočky, proto pokud doma máte pejsky, nepodceňujte péči o jeho srst. Často při kartáčování objevíte třeba takovou demadekózu, což je kožní onemocnění způsobené klíšťaty.  

Mezi onemocnění, která jsou způsobená parazity, neodmyslitelně patří také demadekóza. Jedná se o onemocnění, které způsobují paraziti nejmenší velikosti. Pokud však neobjevíte demadekózu, nemusíte truchlit, nemůžete za to. Bohužel konkrétně tuto nemoc není snadné diagnostikovat, jelikož ji neprovází jasné specifické příznaky.  

Pokud se však objeví na psí srsti nějaký z níže vypsaných příznaků nebo příznak, který se jim podobá, raději zavítejte k veterináři, abyste případnou demadekózu zachytili včas.  

Jaké jsou příznaky demadekózy? 

K hlavním příznakům demadekózy patří zejména to, že je kůže v lézích takzvaně hyperemická. Mohou se objevit plešatá místa, ukázat se může také svrab. Jasným a specifickým příznakem je postižení v oblasti hlavy.  

Co je příčinou kožní nemoci zvané demadekóza? 

Bohužel veterináři si přesně nejsou jistí tím, co nemoc způsobuje, jestli za ni může infikované klíště nebo jiný malý parazit.  

Jak probíhá léčba závažné demadekózy? 

Léčba demadekózy není vůbec snadná a krátká. Jedná se naopak o zdlouhavou, hlavně drahou léčbu, při níž existuje velice vysoké riziko recidivy, tedy navrácení nemoci. Existují konkrétně dvě formy nemoci, léčba druhé formy, při níž je tělo pokryto vícečetnými zraněními, se provádí jen a pouze v klimatických podmínkách.

About Author

Leave A Reply