Seznamte se s druhy nenáročné korálovky

0

Hadi jsou v dnešní době čím dál oblíbenější. Nejen, že je lidé obdivují v zoologických zahradách, ale také si je pořizují domů. Jestliže i vy přemýšlíte nad tím, že si pořídíte hada, měli byste se o nich něco dozvědět. Například není na škodu vědět, že se zásadně pořizují hadi škrtiči, tedy ti, kteří nás nezabijí už po prvním kousnutí. Mezi oblíbenými hady najdeme například krajty nebo různé druhy korálek. A právě o korálovkách si řekneme něco víc.

Korálovky jsou nenároční hadi, kteří ke svému životu potřebují jen dobře vyhřívaný kámen a pravidelný přísun potravy. Jsou vhodné zejména pro začátečníky, kteří touží po tichém a mírumilovném společníkovi.

Korálovek je však mnoho druhů. Pojďme se s nimi seznámit.

• Lampropeltis getula

Jedním z oblíbených druhů je i lampropeltis getula. Je to asi největší druh korálovky, v dospělosti může dosáhnout délky dvou metrů. Zajímavostí je, že tento druh korálovky se baví tím, že loví jiné, jedovaté hady. Například miluje chřestýše, kteří by se měli objevit i na jejím jídelníčku.

Jestli se jedná o kanibalismus, to necháme na vašem úsudku, nicméně dávejte na tuto korálovku pozor. Někdy se stává, že se zahryzne do svého ocasu a než si uvědomí, že požírá samu sebe, tak sní celou svou třetinu či čtvrtinu.

• Lampropeltis mexicana

Opravdu krásný druh korálovky je lampropeltis mexicana. Bohužel i tato korálovka má sklony ke kanibalismu, ale ne tak velké, jak předešlý druh.

• Lampropeltis pyromelana

I tento druh korálovky je poměrně velký, tělo je subtilnější. Tento druh korálovky nemá sklony ke kanibalismu, stává se spíš, že nemá vůbec hlad. Může držet hladovku i několik měsíců, často bez jakéhokoliv důvodu. Tato korálovka snáší mnohem méně vajíček než jiné druhy, v průměru snáší tři vejce, zatímco ostatní druhy snáší šest až dvanáct vajíček.

About Author

Leave A Reply