Seznamte se s gekončíkem čínským

0

Milujete ještěrky či větší ještěry? Už se na ně nemusíte chodit dívat do zoologických zahrad, klidně si třeba takového gekončíka pořiďte. Žijeme v době, kdy je možné už opravdu všechno, navíc chov gekončíka čínského není nic složitého. Tento malý tvor, který obvykle dorůstá do patnácti centimetrů (výjimečně i do dvaceti centimetrů), je populární právě díky své nenáročnosti. Čím ho krmit či jak ho vlastně v obchodech poznáte?

Gekončík čínský už dle jména pochází z Číny, kde se taky hojně vyskytuje ve volné přírodě. I když jeho mláďata jsou čokoládově zbarvená, v dospělosti je světle hnědý až šedý. Co mu z dětství zůstává, tak jsou oranžové a žluté pruhy.

Jaké by mělo být terárium pro gekončíka čínského?

Co se týče terária, nemusíte hledat nic velkého. Obvykle stačí pro jednotlivce nebo pro pár terárium o velikosti 60x40x40 centimetrů. Důležité je dbát na to, aby bylo orientováno na šířku. Pro gekončíky je ideální takzvaná 3D stěna, díky které se budou tito malí tvorové cítit jako ve svém přirozeném prostředí.

Terárium ještě před pořízením gekončíka čínského pořádně připravte. Vybavte ho rašelinou, která bude na dně terária, dále do terária naaranžujte mech či kůru stromů, které představují pro gekončíka tunely, na něž je ve volné přírodě zvyklý.

Co se týče teploty, ta by se měla pohybovat kolem dvaceti až pětadvaceti stupňů Celsia. Pozor si dejte především na vysoké teploty, které mohou být pro gekončíka čínského nebezpečné. Vlhkost udržujte vysokou, kolem sedmdesáti až devadesáti procent.

Čím gekončíka čínského krmit?

Pokud nevíte, čím takového drobného tvora krmit, poradíme vám. Ideální je živý hmyz, tedy například cvrčci, švábí nebo taky kobylky a červi. Gekončíka krmte až třikrát denně (v dospělém věku), pro každého jedince v teráriu jsou ideální čtyři kusy výše zmíněného krmného hmyzu.

About Author

Leave A Reply