Na co si dát pozor při koupání psa?

0

Pejsci jsou lásky na velkou část života. Jsou označováni za nejlepší přátele, kteří jsou skutečně věrní. Na oplátku se o ně musíme dobře starat. Je třeba, abychom pejsky naučili poslušnosti, abychom je naučili různým kouskům a abychom je sem tam koupali. Pokud máte pejska v domácnosti, koupete ho takřka po každé procházce, protože pejsi se většinou během procházky šíleně zašpiní. Jenže to pro psy není nejlepší. Jistě, je to někdy nezbytné, ale časté koupání pejskům škodí. Veterináři doporučují psy koupat třikrát, čtyřikrát do roka. Samozřejmě je třeba, abyste při koupání dodržovali jistá pravidla.

Koupání psa není tak jednoduché, jak se zdá – náročná je koupel zejména tehdy, kdy se pes bojí vody. Ke koupání je v tomto případě potřeba celé rodiny – tatínek s maminkou drží pejska, děti ho umývají. Ať už se váš pes bojí vody či nikoliv, ať už je koupel doslova boj nebo ne, je skutečně nutné, abyste dodržovali jisté zásady, jistá pravidla.

Než se ke koupeli dostanete, napusťte si vodu. Voda by neměla být ani moc teplá, ani moc studená – nechcete psovi způsobit šok. Pokud by voda nebyla přijatelná, pes si tak lehce vypěstuje alergii na koupání. Teplotu vody vždy otestuje na zápěstí ruky, než ji napustíte do lavoru či vany. A samozřejmě si nezapomeňte přichystat šampon. Buď kupte tradiční šampon pro psy, který má neutrální pH, tudíž se po něm netvoří lupy, nebo sáhněte po dětském šamponu, nebo dětský šampon.

Co je třeba udělat před a po koupeli?

Před i po koupeli je třeba psa důkladně vyčesat. Přes koupelí je česání nutné, a to z toho důvodu, že ho zbavíte vypadaných chlupů, které se mu v srsti drží. Po koupeli je taky nutné kartáčování, a to z toho důvodu, že mu opět odstraníte chlupy, jež se uvolnily během koupele. Navíc kartáčování je pro psy masáží, díky které se tělo psa dokonale prokrví.

Jak psa umývat?

Všeobecně se ví, že pes se má mydlit nejdříve na těle a na hlavě až naposledy. Při smývání šamponu to platí obráceně – nejdříve začnete hlavou, poté zamíříte k tělu. Při umývání je potřeba, abyste dbali na to, aby se psovi voda nedostala do uší ani do očí.

Tip pro lesklou srst:

Na závěr pro vás máme tip pro lesklou srst. Jedná se o radu našich babiček – po koupeli psa polijte vlažnou vodou s trochou octa. Samozřejmě nemiřte na hlavu, jenom na tělo. Až se pes vysuší, srst bude krásně a dlouhodobě lesklá.

About Author

Leave A Reply