Jak si ochočit hada

0

Hadi jsou čím dál oblíbenější domácí mazlíčkové. I když se jich drtivá většina lidí štítí, mnozí z nich je považují za roztomilé tvory, nad kterými by se neměl ohrnovat nos. V současné době si lze pořídit do svého příbytku hned několik druhů hadů, obecně platí, že bychom si měli vybírat z řad škrtičů, nikoli z řad hadů, jež nás mohou zabít jediným kousnutím. Pokud si takového hada pořídíte, určitě se ho budete snažit ochočit. To bohužel nejde mávnutím kouzelného proutku, ale je to dlouhý proces, při němž musíte vytrvat, aby se vám dostalo zasloužené odměny v podobě poslušnosti. Otázkou tedy je, jak na to? 

Samozřejmě hada si nelze plně ochočit. Je jako kočka – ni ta vám nikdy nedá svou plnou důvěru, také se mu nedá věřit. Můžete si ho však naučit několika způsobům, což posléze bude znamenat, že jste si hada skutečně ochočili.  

Ať si na vás had zvykne 

Prvním krokem v ochočování je to, abyste získali hadovu pozornost a on si na vás jako jeho majitele zvykl. Je tedy třeba z počátku sedět nebo stát přímo u terária, aby vás had registroval. Třicet minut bude bohatě stačit. Had většinou vykoukne ven, jelikož je zvědavý, a to vám dává prostor s ním jakkoli komunikovat. Had si pak zvykne na vaši přítomnost a bude ji sám vyhledávat. 

Mějte svůj režim 

Had sice nežere každý den, ale stačí mu jídlo za čtrnáct dnů, ovšem dodržujte jistý interval. Každé zvíře potřebuje svůj režim, hadi nejsou výjimkou. Pokud se budete podílet na jeho režimu, automaticky vás do něj zahrne a bude s vámi počítat. I to se dá brát jako jakési „ochočení hada“.  

Buďte s ním v kontaktu 

Když je na vás had zvyklý, věnujte mu svou pozornost. Nemusíte ho vždy z terária vytahovat a mazlit se s ním, někdy stačí, abyste ho jako takového pejska hladili přímo v teráriu. Hadovi to přijde příjemné a utuží si tak pouto, které k vám chová.  

About Author

Leave A Reply